2014-10-16 minimos Oskaro Vaildo 160-osioms gimimo metinės. Šia proga mūsų progimnazijos bibliotekininkės nusprendė supažindinti mokinius su rašytojo kūryba ir rudenėjančiais vakarais paskatinti juos dažniau atsiversti knygą. Visų pirma šio sumanymo įgyvendinimui reikėjo mokytojų pritarimo. Smagu, kad bendradarbiauti sutiko lietuvių kalbos mokytoja Danutė Šapalienė, pradinio ugdymo mokytojos Lina Kumžienė, Andra Ramanauskienė, Ilona Lutcienė, Jurga Padūmytė Matuliauskienė.

Mokytoja Danutė Šapalienė puikiai parengė 6c klasės mokines Esterą Olendraitę, Lėją Giruckaitę ir Smiltę Šarachovaitę raiškiai paskaityti Oskaro Vaildo „Laimingąjį princą“ 2c klasės mokiniams. Mokytoja Andra Ramanauskienė pasiūlė antrokams pasirinkti minėto kūrinio ištrauką ir ją iliustruoti. Mokinukai su mokytojomis Lina ir Andra plušo dvi savaites, kol pavyko gerai įsiskaityti, suvokti ir nupiešti labiausiai į atmintį įstrigusį laimingojo princo bei kregždutės gerąjį darbą. Šie mokinių darbeliai keliaus į Lietuvos vaikų ir jaunimo centrą.

O  gražią spalio 16-osios popietę į progimnazijos biblioteką  paminėti rašytojo gimtadienio sugužėjo pirmokai, lydimi mokytojos Jurga Padūmytės Matuliauskienės. Čia mokiniai susipažino su bibliotekoje surengta paroda, skirta Oskarui Vaildui. Su laimingojo princo geradarystėmis juos supažindino mokytojos Ilonos Lutcienės paruoštos 4a klasės mokinės Ugnė Bagdonaitė ir Nonita Balnaitytė. Mergaitės net tik nuostabiai pristatė  „Laimingąjį princą“, bet ir puikiai paaiškino jauniesiems klausytojams dar nežinomus žodžius.  Kantriai ir įdėmiai išklausę kūrinio, pirmokai labai aktyviai  atsakė į nelengvus skaitovių klausimus.

Viliamės, kad pirmoji pažintis su Oskaro Vaildo kūriniu, paskatins mokinius susirasti  bibliotekos lentynoje kitas šio, o gal ir kito  rašytojo knygas.