Šiltą gegužės 21-osios rytą 2a ir 2c klasių mokiniai išvyko į Aukštaitiją. Pirmiausia nuvykome į Aukštaitijos nacionalinį parką, kuriame nuo aukštų parko kalvų atsiveria puikūs vaizdai į ežerus ir miškus. Pavaikščiojom po žaliuojančias apylinkes, užlipome ant Ladakalnio kalno ir skaičiavome kiek ežerų supa šį kalną. Gidė Eglė papasakojo, kad nuo Ladakalnio kalno atsiveria viena gražiausių panoramų Lietuvoje: medžių juostomis įrėminti ežerai, iškilūs gūbriai, piliakalniai. Apsupti ežerų grožio valgėme savo atsivežtus užkandžius ir šnekučiavomėsPasistiprinę ir įgavę papildomų jėgų kopėme į Ginučių piliakalnį ir vykome apžiūrėti Ginučių vandens malūno. Jo darbuotoja papasakojo malūno atsiradimo istoriją, parodė senovinę malūno įrangą: vandens ratą, maišų pakėlimo mechanizmą, girnas.

Vėliau vykome atsigaivinti prie stebuklingojo Medžiukalnio šaltinio paragauti gaivaus ir skanaus šaltinio vandens. Atsigaivinę skubėjome į Strigailiškio kaime esančią kepyklą – „Romnesa“ dalyvauti šakočio kepimo edukacinėje pamokoje. Atvykę buvome pavaišinti šakočiu bei arbata ir stebėjome kaip šeimininkė lauko židinyje kepa šakotį. Mūsų dideliam džiaugsmui kiekvienas galėjome šį procesą išmėginti ir patys. Iškepę šakotį ir nusipirkę lauktuvių išskubėjome apžiūrėti Palūšės bažnyčios.

Prieš išvykdami į Vilnių bėgiojome ir žaidėme žaidimus prie Lūšių ežero. Kelionė visiems labai patiko, o bendrom jėgom iškeptą šakotį parsivežėme į mokyklą ir draugiškai suvalgėme dalindamiesi kelionės įspūdžiais.