Valstybinė darbo inspekcija, siekdama padėti nepilnamečiams pasiruošti įsitraukti į darbo rinką ir  supažindinti juos su darbo teisės pagrindais, organizuoja nuotolines pamokas, apie tai, ką svarbu žinoti jaunimui, ieškančiam pirmojo darbo, norinčiam užsidirbti per atostogas ar po pamokų.

Nuotolines pamokas veda Valstybinės darbo inspekcijos specialistai, kurie pamokos metu apžvelgia svarbiausius su įdarbinimu susijusius aspektus: kokios yra darbo įteisinimo formos, kas yra nelegalus ir nedeklaruotas darbas, nuo kelerių metų galima pradėti dirbti, kokius darbus leidžiama dirbti nepilnamečiams, kiek laiko jie gali dirbti, kada ir kaip sudaroma darbo sutartis, kas joje turi būti aptarta, kaip apmokama už darbą, ką daryti ir kur kreiptis, jei darbdavys nesilaiko savo įsipareigojimų. Taip pat daug dėmesio skiriama legalaus darbo privalumams ir nelegalaus darbo žalai aptarti: kodėl dirbti nelegaliai „neapsimoka“, kaip žinoti, kad dirbama legaliai, kaip dėl nelegalaus darbo nukenčia pats darbuotojas, visuomenė, valstybė.

Tam, kad projektas moksleiviams būtų ne tik naudingas, bet ir smagus, įdomus, išklausę pamoką moksleiviai turi galimybę dalyvauti virtualioje viktorinoje, atsakyti į klausimus, stebėti visos klasės atsakymus.

Nuotolinė pamoka derinama prie kiekvieno pedagogo galimybių. Medžiaga gali būti integruojama į įvairias pamokas – ekonomikos, pilietiškumo ir kt., taip pat į klasės valandėles, derinama su projektine moksleivių veikla.

Šiomis pamokomis Valstybinė darbo inspekcija siekia ne tik padėti jaunuoliams susigaudyti darbo rinkoje, laiku sužinoti ir įvertinti neoficialaus darbo pavojus, bet ir ugdyti jų pilietiškumą bei socialinę atsakomybę.

Norėtumėte tokios pamokos savo klasei? Užsiregistruokite užpildydami šią formą. Gavę Jūsų registraciją, susisieksime su Jumis tiesiogiai.

Nuotolinės pamokos vyks nuo 2020 m. lapkričio 18 d. iki gruodžio 18 d.

Registracija į pamokas: http://tiny.lt/hzaecp9.

Daugiau informacijos: tel. 8 52139768, el. p. birute.macijauskiene@vdi.lt.

Prisegti failai: