Dar kartą kviečiame dalyvauti paskaitoje apie vaikų slogas ir pasidomėti mokykloje atliekamais oro kokybės tyrimais. Kokią įtaka jie turi mokinių sergamumui.

Vilniaus Antakalnio progimnazija jau kelis metus dalyvauja oro kokybės tyrime, kurį inicijavo Vilniaus universiteto mokslininkai.

Šiais mokslo metais tyrimas yra tęsiamas ir jam vadovauja prof. A. Valiulius. Didelis dėmesys bus skiriamas 1 klasių mokinių kabinetų bei artimos aplinkos oro kokybei, taip pat mokiniams bei jų tėveliams. Todėl rengiame šią paskaitą kaip paskatinimą anonimiškai dalyvauti moksliniame tyrime.

Mokykla tyrime dalyvauja atliekant oro kokybės matavimus (aerozolio dalelių ir dujinė tarša) ir apklausos būdu prašysime anonimiškai užpildyti tėvus apie vaikų sveikatos būklę (su kvėpavimo takų susirgimais susiję klausimai). Taip galėsime įvertinti vaikų sveikatos būklę jiems pradedant eiti į mokyklą, ir vėliau – po metų pakartosime tuos pačius klausimus. Matavimai bus atliekami 3-5 klasėse, koridoriuje ir prie valgyklos. Matuosime vieną kartą rudenį, vieną kartą žiemą ir vieną kartą pavasarį, 3 metus iš eilės. Išimtiniais atvejais, patikslinimui, galime matavimus pakartoti. Anketas perduosime el. būdu arba per klasės vadovus.

Dar kartą kviečiame dalyvauti paskaitoje, o paskaitos Jūs galėsite sulaukti atsakymų į Jums rūpimus klausimus tyrimo tema ir/ar ligų pristatymo tema.

Paskaita vyks per Google Meet programą – prisijungimo nuoroda – meet.google.com/xqh-mpfw-qrt

Profesorius Arūnas Valiulis

Direktorius Tomas Jankūnas