Rudens lygiadienis – momentas rudenį kai Saulė, slinkdama dangaus skliautu , atsiduria  dangaus pusiaujo  ir ekliptikos susikirtimo taškuose.

Apie rugsėjo 21-23  visame Žemės  rutulyje dienos  ir nakties trukmė tampa vienoda. Nuo šios dienos  naktis tampa ilgesnė už dieną.

Nuo žilos senovės žinomi papročiai šiuo metų laiku atnašauti dievybėms už išaugintą, subrandintą derlių, tuo pabrėžiant ribų tarp skirtingų klimato sąlygų svarbą.

Antra prielaida švęsti yra tai, kad nuo Rudens lygiadienio prasideda Ilgių metas, artėjama į Vėlines. Ugnis, simboliškai degusi ant kalnų, nusileidžia žemyn ir sugrįžta į namų židinį, kur rusens, bus apgaubta, globojama iki pavasario Lygės – šiltojo metų laiko sugrąžtų.

Mūsų mokyklos tradicijų puoselėtojai, su Vilniaus etninės kultūros centru ir kitomis mokyklomis,  kasmet šią šventę bendruomeniškai  švenčia  Neries krantinėje  rengdami  ugnies misteriją.

Tad norime pakviesti visus į atvirą mitologijos pamoką kuri vyks rugsėjo 22d.20val.Tarp Karaliaus Mindaugo ir Žaliojo  tiltų.

Muzikos  mokytoja  Džeralda Kmieliauskienė
El. pašto adresas – dzeralda.kmieliauskiene@antakalnio.lt

Prisegti failai: