Balandžio 23-iąją UNESCO iniciatyva visame pasaulyje švenčiama Pasaulinė knygos diena. Pirmąkart ši diena buvo paminėta 1995 metais. Kodėl ji svarbi? Minint šią dieną visi žmonės skatinami atrasti skaitymo malonumą ir dar kartą įvertinti autorius, daug prisidėjusius prie žmonijos socialinės ir kultūrinės pažangos. Pavyzdžiui, ar esi girdėjęs Viljamą Šekspyrą? O Martyną Mažvydą?

Pasaulinės knygos dienos proga mus sveikina skaitmeninė ,,Vyturio“ biblioteka ir primena, kad skaityti suskaitmenintus kūrinius galime www.vyturys.lt, o klausytis – https://bit.ly/vyturioknygos. Mūsų progimnazijos bendruomenė kūrinius gali pasiekti nemokamai, tereikia užsiregistruoti. Reikia pagalbos? Parašyk skaitykla@antakalnio.lt

Šiandien prasideda iniciatyva „Lietuva skaito!“, skirta gegužės 7-ajai – Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai. Esame pasitinkami šūkiu „Atrask klasiką!“. Dvi savaites portale lietuvaskaito.lt bus dalijamasi įdomiais faktais apie lietuvių literatūros klasikus, jų kūrinių sąrašais, ištraukomis ir skaitytojų išmone, idėjomis bei įskaitomais tekstais. Prie akcijos prisijungti gali visi norintys – daugiau sužinok ČIA.

Šią dieną prasideda ir Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė. Sekite nuolat papildomą informaciją apie bibliotekų veiklas jų internetinėse svetainėse (Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Vilniaus miesto savivaldybės centrinė biblioteka, Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka ir kt.). Informacijos apie visos Lietuvos bibliotekų organizuojamas veiklas rasite ČIA.

Prisegti failai: