Dalyvavome tęstiniame šalies kultūros paveldo projekte

Jau trečius metus mūsų mokiniai dalyvavo tęstiniame projekte „Atviros kultūriniam paveldui asmenybės ugdymas daugiakultūrinėje visuomenėje per rusų literatūrą ir jos sąsają su Lietuvos kultūra“. Projekto tikslas- per meninę raišką teatro scenoje suburti įvairių tautybių Lietuvos mokyklų mokinius, ugdant jų pagarbą kultūriniam paveldui, kūrybiškumą, saviraišką, tarpusavio bendradarbiavimą.
Jubiliejinis- 15- tasis- šių metų projekto baigiamasis spektaklis, skirtas paminėti 250-ąsias I.Krylovo ir 220-ąsias A.Puškino gimimo metines, Lietuvos rusų dramos teatro scenoje šiemet subūrė daugiau nei 200 mokinių iš 18 Vilniaus, Vilniaus rajono, Alytaus bei Klaipėdos mokyklų.
Pasiruošimas projektui buvo vykdomas keliais etapais. Nuo rugsėjo buvo kuriamas bendras visų mokyklų scenarijus, rašomas mūsų mokyklos pasirodymo scenarijus, nagrinėjama I.Krylovo pasakėčia ,,Du šunys“,dirbama su tekstu, vyko repeticijos su projekto režisieriumi. Per tą laiką mokiniai patyrė daug pozityvių emocijų, turėjo galimybę atsiskleisti, išmokti vaidybos paslapčių, susipažinti su tikrojo teatro užkulisiais.
Šiais mokslo metais savo kūrybinį potencialą bei talentą vaidinti sėkmingai atskleidė 8a klasės mokinės Uršulė Gaponovaitė, Kotryna Matuliauskaitė ir Urtė Treikauskaitė.

Džiaugiamės nuostabiu jaunųjų aktorių pasirodymu ir nuoširdžiai joms dėkojame už atstovavimą mūsų mokyklai šalies projekte.

Rusų kalbos mokytoja Oksana Velikorodnova