Tvaraus gyvenimo būdo kūrimo projektas „Love Sustainable Society“

2019 -2021 metais mūsų progimnazijos bendruomenė dalyvauja Erasmus + projekte „Love Sustainable Society“. Šiuos metus skirsime bendradarbiavimui su Slovėnijos ir Serbijos mokyklomis. Mokytojai ir mokiniai lankysis kiekvienoje iš šių šalių ir dalinsis gerąja ekologinio ugdymo įgyvendinimo patirtimi.

Lapkričio 17 – 21 dienomis Slovėnijoje, Osnovna šola Kajetana Koviča, Poljčane, vyko pirmasis projekto koordinatorių suvažiavimas. Mokytojos O. Marenkova, I. Antonevič, D. Valaikienė atstovavo mūsų mokyklą.

Štai jų įspūdžiai: „Buvo ne tik smagu susipažinti su kultūra, tradicijomis, naujais žmonėmis, bet ir patirti nepamirštamų įspūdžių. Buvome nustebintos, kaip šiltai ir jaukiai priėmė mus Slovėnijos mokyklos – Poljčane ir Makole miesteliuose. Džiaugiamės, kad turėjome progą pabendrauti su mokiniais, pasidalinti patirtimi su mokytojais ir stebėti atviras pamokas. Taip pat Slovėnijos Erasmus +   komanda suorganizavo mums labai daug išvykų, kurių metu galėjome ne tik žavėtis gražiais gamtos vaizdais, serpantinais, bet ir ragavome ekologišką maistą, sužinojome apie ekologiškus namus ir netgi pasimokėme matuoti Žemės dydį.

Šie pedagoginiai mainai, skirti mokytojų profesiniam tobulėjimui, padėjo ne tik kurti draugiškus ryšius, bet ir leido patobulinti anglų kalbos įgūdžius. Apsilankymas ir įvairių veiklų išbandymas ekologinio ugdymo centre, edukacinė ekskursija medžių lajų taku Rogla miestelyje, turistinis žygis bei pamokų stebėjimas skirtingose mokyklose praplėtė akiratį ir leido patobulinti pirminį Erasmus+ projekto planą.

Esame be galo laimingos, kad pagrindinis kelionės tikslas buvo įgyvendintas – balsavimo būdu buvo išrinktas projekto logotipas, kurio autorius yra mūsų mokyklos mokinys Lukas Rusinas, ir sukūrėme dviejų metų veiklos planą. Dabar mūsų mokinių laukia daug įdomių, netradicinių veiklų ir iššūkių”.

Greitu metu projekte dalyvaujantys mokiniai galės pasipuošti ženkliukais su projekto logotipu ir dalyvauti kitose tvaraus gyvenimo būdo projekto veiklose!

C1 Slovėnija / Google Photos

Mokytojos Dalia Valaikienė, Oksana Marenkova ir Ivona Antonevič