ES kalbų diena

Europos kalbų diena

Kalbų mokėjimas yra itin svarbus įrankis siekiant geriau pažinti kitų šalių žmones, jų papročius, kultūrinį paveldą. Europos Taryba, skatindama daugiakalbystę visoje Europoje, nuo 2001 metų rugsėjo 26 dienos inicijavo Europos kalbų dienos šventę, kuri tradiciškai minima kiekvienais mokslo metais ir mūsų progimnazijoje.
Šią dieną mokykloje vyko daug puikių renginių. Ryškios spalvotos juostelės su pasisveikinimais įvairiomis užsienio kalbomis šiemet linksmai nuteikė visą mokyklos bendruomenę iš pat ryto. Prieš pirmą pamoką juos dalino 8 klasių mokiniai. Mokyklos erdves tai progai papuošė 5 – 8 klasių mokinių piešinių paroda, o laiptai buvo dekoruoti žodžiais „Sveiki atvykę!“ įvairiomis kalbomis. Pradinių klasių mokiniams organizuota rytinė mankšta, kurios metu vaikai pasimokė naujų žodžių keliomis užsienio kalbomis. Per dvi ilgąsias pertraukas mokyklos širdyje – I a. fojė vyko pagrindinis šios dienos renginys, kuriam ruošėsi 5 – 8 klasių mokiniai ir jų tėvai, – tai Pasaulio šalių patiekalų mugė, kurioje dalyvavo virš 40 prekeivių. Prie stalų smaguriauti Lietuvos, Anglijos, Vokietijos, Prancūzijos, Italijos, Ispanijos, Rusijos, Ukrainos, Turkijos, Afganistano ir kitų šalių gardėsių ir skanėstų susirinko visa mokyklos bendruomenė.
Po keturių pamokų į progimnazijos vidinį kiemą mokinius pakvietė ritmiška muzika. Tai „Flashmob“ šokėjos mokė šokti masinį šokį, prie kurio po truputį įsidrąsinę prisijungė ir kiti mokiniai. Dar viena šios dienos staigmena – fojė pakabintas didelis žemėlapis, kuriame tiek mokiniai, tiek mokytojai galėjo pažymėti tą šalį, kurioje lankėsi.
Šią dieną per užsienio kalbų pamokas mokiniai žaidė Kahoot ir kitus žaidimus, sukurtus Europos kalbų dienai paminėti. Per 6 pamoką Antakalnio progimnazijoje buvo organizuotas 6 klasių mokinių tarpmokyklinis konkursas „Kiek daug mes žinome apie Lietuvą ir Jungtinę Karalystę?“. Vilniaus „Saulėtekio“ mokyklos – daugiafunkcinio centro mokiniai kartu su mūsų mokiniais smagiai bei turiningai praleido laiką, veržėsi dėl garbingo laimėtojo vardo, buvo apdovanoti diplomais ir prizais.
Europos kalbų diena mokykloje paliko daug įspūdžių ir pozityvių emocijų, suteikė galimybę pajusti bendrystę ir mėgautis buvimu kartu. Šventės rengėjai- Užsienio kalbų metodinės grupės mokytojos, muzikos mokytoja Asta ir dailės mokytoja Čianita.

ES kalbų diena 2019 / Google Photos

Rusų kalbos mokytoja Oksana Velikorodnova