Vilnius vaikų sveikatą kviečia tikrinti nelaukiant rugsėjo

Sostinės savivaldybė kviečia profilaktiniais vaikų sveikatos patikrinimais pasirūpinti jau dabar, nelaukiant rudens, mat Vilniuje  ugdymo įstaigas lanko apie 100  tūkstančių vaikų ir visi jie turės pasitikrinti sveikatą prieš naujus mokslo metus. Patikros pažymėjimai galioja vienerius metus nuo jų užpildymo dienos. Vilnius pirmasis įsivedė elektroninius vaiko sveikatos pažymėjimus – tai reiškia, kad tėvams nebereikia gaišti laiko ir nešioti pažymų iš poliklinikos į mokyklą ar darželį.

Profilaktiškai tikrintis sveikatą ir apsilankyti pas savo šeimos gydytoją ar vaikų ligų gydytoją bei gydytoją odontologą privaloma visiems vaikams, lankantiems mokyklas ir darželius.

Sveikatos įstaigos primena, kad pas gydytoją, prie kurio vaikas ar pilnametis mokinys yra prirašytas, bei gydytoją odontologą reikia  užsiregistruoti iš anksto. Profilaktinis vaiko sveikatos patikrinimas tiek pas šeimos gydytoją, tiek pas gydytoją odontologą yra nemokamas. Patikrinimai apmokami Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis.

Duomenys susiję su mokinio sveikatos pažymėjimu tvarkomi elektroniniu būdu ir yra automatiškai perduodami į Vaikų sveikatos stebėsenos informacinę sistemą.

Sparčiai augančiame Vilniuje ikimokyklinio ir bendrojo ugdymo įstaigas lanko beveik 100 tūkst. vilniečių: savivaldybės darželius lanko 29 tūkst. vaikų, daugiau kaip 6 tūkst. mažųjų vilniečių eina į  privačius darželius, mokyklose mokosi daugiau kaip 64 tūkst. mokinių.

www.vilnius.lt informacija