Progimanzijos mokiniai ieškojo atsakymų kaip gimsta šiuolaikinės technologijos

Vilniaus Antakalnio progimnazijos aštuntų klasių mokiniai dalyvavo FMTC (Fizinių ir technologijos mokslų centras) organizuotame seminare „Kaip gimsta šiuolaikinės technologijos“.  Mokiniai išklausė paskaitą  „FMTC vykdomi tyrimai fotonikos, sumaniosios sensorikos ir atsinaujinančios energetikos bei nanotechnologijų srityse“, po jos atliko praktinius darbus atskirose grupėse. Mūsų mokiniai pasirinko optikos laboratorijoje parengtą užduotį „Cukraus tirpalo koncentracijos nustatymas optiniu metodu“. Po pietų dalyviai, suskirstyti į grupes, aplankė įvairias laboratorijas, susipažino su jose atliekamais tyrimais: optikos laboratoriją (kietakūnio apšvietimo technologija), nanotechnologijų klasterį (nanodalelių gamyba), beatspindė kamerą (dronai ir mikrobangos), masių spektroskopiją (objektų amžiaus vertinimas). Renginio pabaigoje visi išklausė doktorantės Rusnės pasakojimą apie stažuotę NASA. Įdomią ir turiningą dieną pabaigė diskusija apie mokslininko karjerą. Po renginio visi išsiskirstė geros nuotaikos.

Daugiau informacijos rasite čia – https://www.ftmc.lt/

Susitikimas su mokslo atstovais / Google Photos

Technologijų mokytojas Egidijus Lukaševičius