Jau antrus metus mūsų progimnazijos mokiniai dalyvavo šalies projekte „Atviros kultūriniam paveldui asmenybės ugdymas daugiakultūrinėje visuomenėje per rusų literatūrą ir jos sąsają su Lietuvos kultūra“. Projekto tikslas – per meninę raišką suburti įvairių tautybių Lietuvos mokinius Lietuvos rusų dramos teatro scenoje ugdant pagarbą kultūriniam paveldui.

Šiais metais projekte mes dalyvavome kartu su mokiniais iš Klaipėdos „Aitvaro“ gimnazijos, Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijos, Vilniaus Žvėryno gimnazijos, Vilniaus Gabijos gimnazijos, Vilniaus Radvilų gimnazijos, Vilniaus Vasilijaus Kačialovo gimnazijos, Vilniaus Abraomo Kulviečio klasikinės gimnazijos, Vilniaus r. Nemėžio šv. R. Kalinausko gimnazijos, Romų visuomenės centro, Vilniaus Barboros Radvilaitės progimnazijos, Privačios Marinos Mižigurskajos gimnazijos, Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazijos, Vilniaus Levo Karsavino mokyklos  ir Vilniaus Naujininkų mokyklos. Iš viso apie 170 aktorių ir 64 Vilniaus, Kauno, Alytaus mokyklų dailės darbų autorių, tarp kurių ir mūsų progimnazijos 7 klasių mokinės Elena Rimkutė ir Ugnė Saulevičiūtė.

Kovo 23 dieną vyko galutinis projekto pasirodymas, t.y. inscenizacijų spektaklis – koncertas ir moksleivių dailės darbų paroda.

Šiemet mokinius iš skirtingų Lietuvos mokyklų subūrė tema „Ivanas Turgenevas ir jo amžininkai“. Nuo rugsėjo buvo rašomas scenarijus, vyko ankstesnių metų projekto pristatymas, pokalbiai apie žinomiausius rašytojo kūrinius, dalyvių – aktorių ir dailės darbų autorių paieška ir atranka. Per tą laiką turėjome daug įdomių ir naudingų repeticijų su projekto režisieriumi, kuris padėjo mokiniams įveikti scenos baimę, patirti sėkmę ir daug pozityvių emocijų.

Tikrosios scenos dvasią pajuto bei talentą vaidinti sėkmingai atskleidė 7a klasės mokinės Urtė Justina Treikauskaitė, Uršulė Gaponovaitė, Kotryna Matuliauskaitė, 7c klasės mokiniai Kamila Kiričiukaitė, Elvinas Bubelevičius, Martynas Noreika  ir Tadas Noreika, 8e klasės mokinė Kristina Kuprytė. Pradedančiųjų aktorių emocionalumas ir gyva vaidyba nepaliko abejingų salėje, mokiniai puikiai atliko savo vaidmenis!

Debiutantus sveikina ir nuoširdžiai jiems dėkoja už dalyvavimą rusų kalbos mokytojos Oksana Velikorodnova ir Liubovė Petružienė.

Sveiki atvykę į nuostabų teatro pasaulį!

Renginio akimirkos: