5d klasė 2019 m. sausio 25 d.  praleido netradiciškai – vyko į Lietuvos vaikų ir jaunimo centre organizuoto  projekto „WABI–SABI: tobulumas netobulume 3“ mokymus.

Programoje filmo „Virtuvės samurajai“ peržiūra, pietūs „Pasigamink Ramen dubenėlį“ ir VDU Azijos studijų centro vadovo dr. Aurelijaus Zyko paskaita Japonų kultūra kaip maistas. Tradicija ir dabartis“.

Kadangi klasė neišsigando  šaltuko, tai prieš renginį nepraleidome progos sustoti ir prisiminti „Laisvės kelio“ ir keletai minučių stoti į vienybės grandinę už visų  Baltijos šalių nepriklausomybę.

Pakeliui į vaikų ir jaunimo centrą stabtelėjome prie mums dar nepažįstamos skulptūros. Vaikai išvydę suakmenėjusią šalančią ir išsigandusią  mergaitę panoro apsikabinti.  Grįžę iš renginio pasidomėjome kokia tai skulptūra.  Pasirodo tai skulptūra dingusiems be žinios vaikams: http://turizmo-info.lt/lankytinos-vietos-vilniuje/mama/. Štai kodėl mergaitėms taip jos pagailo, ir tiesiog spontaniškai išreiškė savo susijaudinimą apkabindamos skulptūrą.

Po to susipažinome su vaikų ir jaunimo centru, paklaidžiojome ir paišdykavome jo koridoriuose.

O renginys taip pat buvo puikus.

Filmo metu vaikai išgirdo japonų kalbą, galėjo susipažinti su senosiomis japoniškomis tradicijomis, ypač maistu,  papročiais, apranga. Daugeliui patiko aštroka Ramen sriuba ir labai įdomus jos pateikimo būdas Panašią sriubą ragavome: https://www.manami.lt/lt/patiekalas/tori-ramen .

O paskaitoje apie japonų maistą galėjo palyginti kaip dabartis keičia tradicijas. Įdomu kaip skirtingi, bet vis panašėjantys yra mūsų skoniai ir įpročiai.

Štai kokia turininga buvo mūsų išvyka.

5d klasės išvyka / Google Photos

Mokytoja Raminta Kazlauskytė

Prisegti failai: