Kviečiame ne tik namuose, bet ir mokykloje taupyti išteklius bei rūšiuoti šiukšles!

Nuo šių mokslo metų dalyvaujame Darnios mokyklos projekte, kurio vienas iš tikslų rūpintis mūsų gamta. Todėl mūsų mokykloje siekiant taupyti ne tik lėšas bet ir tausoti gamtą įsigijome centralizuotą spausdinimo paslaugas, po patalpų remonto turime taupius šviestuvus, kas dieną raginame visą bendruomenę taupyti vandenį, elektrą, šilumą bei kitus išteklius. Jau rašėme ir primename, kad mokiniai vandenį mokykloje galėtų gerti iš daugkartinių gertuvių, taip taupydami vienkartines plastikines stiklines. Nuo šiol mokykloje rasite šiukšlių rūšiavimo konteinerius, todėl drąsiau galime rūšiuoti šiukšles: plastiką, popierių ir stiklą.

Artimiausių pamokų metu mūsų mokyklos mokytojai pamokys mokinius kaip tai teisingai rūšiuoti ir visi kartu pradėsime taupyti išteklius ne tik namuose, bet ir mokykloje. Rūšiuotas šiukšles galima perdirbti. Tėvelių taip pat prašome paremti mūsų iniciatyvą ir padrąsinti mokinius rūšiuoti šiukšles, nes vaikai seka suaugusių pavyzdžiu, o šeima ir mokykla dirbdami kartu gali sukurti bei būsimoms kartoms padovanoti švaresnę aplinką.

Kur gauti papildomos informacijos apie rūšiavimą?

ĮDOMŪS FAKTAI

Kad rūšiuoti – verta, įrodo daugybė įdomių faktų:

• Perdirbant gėrimų skardines sutaupoma iki 95% energijos
  • Perdirbant popierines pakuotes, per metus galima išsaugoti apie milijoną medžių, kurie yra iškertami popieriui gaminti
  • Perdirbę 1 toną popieriaus, išsaugome 17 medžių, sutaupome 27 000 litrų vandens ir tiek energijos, kad 6 mėnesius galėtume apšildyti vidutinio dydžio namą
  • Perdirbant popierių oro tarša sumažinama apie 70%
  • Stiklą galima perdirbti neribotą kiekį kartų
  • Išmestos pakuočių atliekos sąvartyne gali irti net iki 500 metų

KĄ DAR GALIME PADARYTI?

Pradėti rūšiuoti – pirmas žingsnis, jei norime gyventi švarioje šalyje, gerti neužterštą vandenį bei kvėpuoti tyru oru. Tačiau vien to nepakanka. Norint būti atsakingu vartotoju, vertėtų vadovautis 3P taisykle:

Pakuočių mažinimas ❯ Pakartotinis panaudojimas ❯ Perdirbimas

PAKUOČIŲ MAŽINIMAS