Tyrimas skirtas išsiaiškinti, koks vaikų požiūris į gamtos saugojimą, ką jie patys daro ir kokie veiksniai su tuo susiję. Tyrime kviesčiau dalyvauti trečių ir ketvirtų klasių moksleivius bei jų tėvelius.
Tyrime dalyvaus mokiniai, kurie turės tėvelių užpildytas sutikimo formas,  kurios parengtos  pagal specialią, su Vilniaus universiteto etikos komitetu suderintą formą. Šiose formose tėvai ras visą reikalingą informaciją apie tyrimą, jo tikslą ir kontaktus, kuriais galės kreiptis iškilus klausimams.
Tyrimas vyks pasibaigus mokinių pamokoms, visos dienos grupės metu, netrukdant pamokų laiko. Konkretus laikas bus sutartas su klasių auklėtojais (-jomis) ar mokytojais (-jomis). Su vaikais, kurių tėveliai duos savo raštiškus sutikimus, tyrėja Dovilė Šorytė pasikalbės individualiai. Tyrimas su kiekvienu moksleiviu truktų apie 30 min. Iš viso planuojama pakalbinti iki 50 vaikų.
Kiekvienos įstaigos dalyvavimas tyrime visiškai konfidencialus.  Vilniaus Antakalnio progimnazijos direktoriaus prašymu, įvertinat tai, kad dalyvaujame „Darni mokykla“ projekte, kuriuo siekiame saugoti aplinką, tyrimo duomenis bus pristatyti mokyklos bendruomenei.Tyrėja – doktorantė Dovilė Šorytė
Psichologijos institutas
Filosofijos fakultetas