Gruodžio mėnesį mūsų mokykla pasinaudojo  Vilniaus miesto savivaldybės siūlymu ir sudalyvavo projekte „Diena be mokyklos“. Panorome išnaudoti galimybę atrasti miestą ir mokytis netradicinėse erdvėse –  moderniausiose Vilniuje įsikūrusiose įmonėse, valstybės įstaigose.

Projekte dalyvavo 5b klasės mokiniai su kuriais išnaudojome galimybe apsilankyti Vilniaus šilumos tinklų įmonėje. Istorijos, kurias pasakojo įmonės gidė, aplankytos erdvės, į kurias ne visada galima patekti padarė neišdildomus įspūdžius mokiniams. Apsilankymas įmonėje leido susipažinti su pakankamai sunkią profesiją pasirinkusiais žmonėmis ir jų kasdienybe darbe.

7 klasių mokinių grupė lankėsi Eismo valdymo centre.  Čia prižiūrima ir valdoma visa įranga, reikalinga centralizuotos eismo valdymo sistemos sklandžiam darbui. Mokinius šiltai sutiko Eismo valdymo centro operatoriai ir inžinieriai. Vienas jų- Remigijus Jurgaitis- buvęs Antakalnio vidurinės mokyklos mokinys papasakojo kaip veikia transporto eismo jutikliai, vaizdo stebėjimo kameros, švieslentės, šviesoforai, pėsčiųjų mygtukai. Eismo valdymo centre yra įrengta vaizdo stebėjimo sistema, t. y. serveriai, kurių paskirtis — vaizdo įrašymas ir saugojimas. Demonstruodami vaizdo įrašus centro darbuotojai parodė mokiniams ir kurioziškiausius, ir ekstremaliausius įvykius sankryžose, kuriuos sukelia ne tik  neapdairūs pėstieji, bet ir neatidūs bei skubantys vairuotojai.

Ačiū Vilniaus miesto savivaldybei už suteiktas kitokias pamokas netradicinėse erdvėse.