5a klasės išvyka į orandžeriją

Spalio 22 d. mūsų 5 A klasė keliavo į Vilniaus edukologijos universiteto orandžeriją. Vykome kartu su mūsų klasės auklėtoja Agne bei gamtos ir žmogaus mokytoja Asta. Į orandžeriją iš mokyklos važiavome visuomeniniu transportu. Dar pradinėse klasėse mokytoja Dalia mus išmokė, kaip elgtis autobusuose.

Tik įžengia vidun į orandžeriją pajutome šilumą, nes orandžerijoje augantiems atogrąžų augalams reikalinga didelė šiluma. Mums parodė, kur pasidėti daiktus ir ekskursija prasidėjo. Dar prieš ekskursijai prasidedant su drauge aptikome vietinę gyventoją – boružėlę.

Orandžerija buvo nedidelė ir apvali. Joje auginami įvairiausi šiltų kraštų augalai. Augalų rūšių yra daug, tam kad su jais galėtų susipažinti žmonės. Čia galima rasti orchidėjų, kaktusų, bananmedžių ir kitų augalų.

Viskas prasidėjo nuo taisyklių – kaip elgtis orandžerijoje. Mums pasakė, kad galime liesti visus augalus. Bėgioti buvo draužiama. Pasakojimus vadovė pradėjo apie mažiausius augalus. Istorijai įsibėgėjus, mums papasakojo apie didžiausią augalą orandžerijoje. Jis buvo net 8 metrų aukščio ir siekė aukštas orandžerijos lubas. Po to priėjome dygliuotus augalus. Daugumai patiko augalas, kurio lapai buvo švelnūs, bet vietomis augalas turėjo spygliukų ant gyslelių. Kai laikas ėjo į pabaiga, mums parodė greičiausiai judantį augalą. Žinoma, jis nebuvo labai greitas, jei žvelgtumėm iš žmogaus perspektyvos, bet kaip augalas – jis pats greičiausias. Mes palietėme jo lapus ir lapai persilenkdavo per pusę. Mums taip pat leido paragauti vieno augalo, pavadinimu aloja vera, skysčio. Jo skonis buvo kartus, skirtingai nei Aloe Vera gėrimai, kuriuos parduoda parduotuvėje.

Kitą pamoką mes turėjome būti atsakę į 3 klausimus, kuriuos uždavė mokytoja Asta.  Vaikai, kurie buvo smalsūs, atsakė teisingai. Už savo žinias jie gavo po dešimtuką.

Straipsnio autorė: 5a klasės mokinė Henrika Laurinavičiutė