Mentorystės kelionė – žingsnis link vieningos bendruomenės!

Nuo šių metų rugsėjo mėnesio mūsų mokykloje pradėjome vykdyti mentorystės kelionę. Penktų klasių mokiniai tapo pirmokėlių mentoriais, šeštų klasių mokiniai tapo antrų klasių mokinių mentoriais ir taip visi suradome sau mentorystės bendrakeleivius.

Mentorystė yra ilgalaikis bendradarbiavimas, be finansinio atlygio, paremtas iš anksto numatytu planu su specifiniu turiniu, kuris patenkina asmenybės augimo poreikius, padeda pilnai atskleisti potencialą ir turi naudos visiems partneriams, mentoriui ir ugdytiniui. Mentorystė nesiekia nurodyti teisingus sprendimus, o tik padeda nukreipti teisinga linkme. Mentorystė – tai palaikomasis, mokomasis ryšys tarp labiau patyrusio asmens, kuris dalijasi žiniomis, patirtimi ir išmintimi ir kito asmens, kuris pasiruošęs ir siekia tobulėti ir priimti šiuos pasikeitimus pagerindamas savo mokymosi kelionę.

Šio mūsų projekto tikslas yra skatinti prasmingus pokalbius tarp mokinių, supažindinti juos su mentoriavimo idėjomis bei padėti jiems suprasti savanorystės ir pagalbos prasmę. Vyresniųjų klasių mokiniai padeda mažiesiems atlikti namų darbus, aprodo jiems mokyklą, organizuoja kartu renginius, siekia geresnių mokymosi rezultatų.

Dalinamės mentorystės pasu, kurį turi kiekvienas mokinys. Pasas padeda mokiniams atrasti kryptį bei užmegzti pokalbį:

Taip pat dalinamės nuotraukomis iš mentorystės kelionių: