Grupė 5-6 klasių mokinių turėjo galimybę ,,pasimatuoti‘‘ chemiko profesiją. Vilniaus Universiteto bendrosios chemijos laboratorijoje atlikę mainų reakcijos bandymą, mokiniai galėjo sverti  mažus medžiagų kiekius, pasigaminti tirpalą, kaitinti, supilti du tirpalus, parūgštinti reakcijos aplinką, šildyti, kristalizuoti, filtruoti vakuumu, džiovinti ir džiaugtis pasigamintais švino jodido kristalais. Aktyvūs ir žingeidūs mokinai uždavė daug klausimų, atidžiai išklausė pasakojimus ir instrukcijas. Refleksijos metu kiekvienas turėjo savo patirčių istorijas ir mokėjo išreikšti savo jausmus, pojūčius ir net svajones.

Manome, kad ne kiekvienas jų bus chemiku, bet kiekvienas suprato, kad be kantrybės ir susikaupimo niekada nebus rezultato. Smagaus  mokymosi penktadienis  baigėsi bendra kelione per Vilniaus senamiestį į mokyklą.

Dėkojame mokinių tėveliams patikėjusiems, kad tokia veikla yra prasminga. Mums gera didžiuotis mokiniais,  jų žingeidumu, saugiu elgesiu, pagarba mokytojui, dėmesingumu, maloniu kalbėjimu, švelnumu ir bendradarbiavimu. Tyrėjo kompetenciją pasitikrinome, bendradarbiavimo ir bendravimo įgūdžius pagilinome, senąjį Vilnių vaikščiodami dal labiau pamilome.

Čia keletas žavių akimirkų iš penktadienio edukacinio renginio.

Neringa Čiukšienė ir Kristina Bielskytė

Mokymosi džiaugsmas VU chemijos fakultete / Google Photos