Balandžio 25-osios popietę 5c klasės mokiniai, klasės vadovė Danutė Šapalienė ir bibliotekos vedėja Snieguolė Šeduikienė buvo pakviesti į kaimyninę Antakalnio biblioteką. Čia klasės valandėlės metu, paminėdami Nacionalinę bibliotekų savaitę, mes susitikome su rašytoja Vile Vėl.

Į susitikimą skubėjome pasiruošę – perskaitę visą  rašytojos knygą „Kaip mes išgarsėjome“ arba nors apsakymų ištraukas pateiktas vadovėlyje.

Rašytoja klausytojams papasakojo apie vaikystę, mokslo metus ir ypač akcentavo begalinę meilę knygoms. Ji mano, kad tai ją paskatino kurti savo knygas.

Po to, Vilė Vėl trumpai apžvelgė vaikams ir paaugliams parašytas knygas ir paskaitė ištrauką iš  apsakymo „Kaip mes išgarsėjome“ . Rašytoja  bendravo su pašnekovais apie draugystę, ištikimybę, tikslo siekimą ir kitas vertybes.

Kai tik Vilė Vėl paragino mokinius klausti, tuoj pat pasipylė klausimai apie slapyvardžio kilmę, mamytės ir tėvelio gimtines, pedagogo pašaukimą ir kt.

Netrukus mūsų laukė dar viena staigmena. Iš maišelio ištraukusi didžiulę dėžę, rašytoja mus pavaišino saldainiais.

Pasalę nuo saldainių ir jaukaus bendravimo iš susitikimo skubėjome namo, bet tvirtai  žinojome, jog dar ne kartą atsiversime Vilės Vėl knygas.

New photo by Vilniaus Antakalnio progimnazija / Google Photos

S. Šeduikienė