Balandžio 18 dieną 3c ir 3b klasių mokiniai su mokytojomis Violeta ir Stefa skubėjo į progimnazijos biblioteką. Čia leidyklos „Tikra knyga“ kūrybos vadovė  ir aktorė Daiva Rudytė pristatė naujas knygas. Pirmoji buvo pristatoma  H. Overeas knyga „Rudalius“. Tai – šilta ir stipri istorija apie draugystę ir drąsą, pilna kūrybiškumo ir kasdienės magijos. Pagrindinis knygos herojus dieną Dalius yra Dalius, bet naktį jis virsta Rudaliumi: superherojumi, kuris nieko nebijo. Su teptuku ir rudais dažais Rudalius tyliai sėlina iš namų. Ir juk ne Daliaus bėda, kad Rudalius dažo dičkių berniukų dviračius per superherojų valandas?

Po to aktorė pristatė Metų knyga išrinktąją E. Daciūtės knygą „Laimė yra lapė“ , kurioje pasakojama istorija, vertybės gali sujaudinti ne tik mažą, bet ir didelį. Ši knyga apie tai, kas svarbu kiekvienam – apie dosnumą, praradimo liūdesį ir atradimo džiaugsmą. Apie laimę.

Vėliau pristatė Monikos Vaicenavičienės knygą  „Per balas link aušros. Pasakojimas apie daktaro Jono Basanavičiaus keliones ir darbus “. Tai paveikslėlių knyga apie daktarą Joną Basanavičių – veiklų ir rūpestingą žmogų, keliautoją, tyrinėtoją, mokslininką bei pasakininką, svajojusį apie Lietuvos nepriklausomybę ir ją pasiekusį.

Ketvirtoji knyga, kurią pristatė aktorė, buvo Živilės Mikailienės „Lietuvos mūšiai ir kariai“. Tai knyga apie žymiausius Lietuvos mūšius ir karius. Joje ne tik svarbiausia informacija apie kiekvieną mūšį, bet ir liudininkų, metraštininkų pasakojimai, ginkluotės aprašymai.

Galiausiai atėjo eilė D. Šukio knygai „Ežys, kuris mylėjo slapta “. Linksmojo tvarto gyventojai – rūpestingi ir draugiški. Todėl, kai ežys Dradas įsimyli karvę Pelenoną, jie iš visų jėgų stengiasi pagelbėti jam. Kadangi karvė nė nenumano apie savo gerbėją, jiems teks įdėti daug pastangų ir sutelkti visas jėgas, kad išsipildytų ežio svajonė.

Progimnazijos trečiokai aktyviai įsitraukė į diskusiją apie knygas, dalinosi savo išgyvenimais ir patirtimi. Be to, sužinojo nemažai negirdėtų faktų iš Lietuvos istorijos.

O tuo metu, kai trečiokai bendravo su aktore, kiti mūsų progimnazistai I-ojo aukšto koridoriuje galėjo įsigyti leidyklos „Tikra knyga“ leidinių. Čia su jais bendravo pardavimų vadovė Jurgita Vaicvenienė.

Ačiū viešnioms už patirtas malonias emocijas.

2018-04-18 biblioteka / Google Photos