Mellisa mokykloje savanoriavo nuo vasario iki balandžio mėnesio pradžios. Savanorė ketina būti prancūzų kalbos mokytoja. Džiaugiamės oficialiai pirmą kartą priėmę  savanorę iš užsienio. Savanorę mokyklai pasiūlė UAB „EU Trade“ įmonė. Mellisą mokykloje globojo Neformaliojo ugdymo skyriaus vedėja Agnė Motiejūnė ir prancūzų kalbos mokytoja Nijolė Gaidienė. Ačiū savanorės globėjoms ir koordinatorėms.

Priimdami savanorę tikėjomės pasiūlyti mokiniams įvairesnes patirtis, įdomesnes pamokas. Gaila, kad savanorė turėjo nepakankamus anglų kalbos įgūdžius, tačiau puikiai kalba prancūzų kalba. Kalbiniai iššūkiai mūsų mokyklos administraciją privertė ieškoti kūrybingų kelių, kaip suteikti daugiau prasmingos veiklos savanorei. Mellisą  mūsų mokiniai mokė anglų kalbos, o Mellisa mokinius mokė prancūzų kalbos, dalinosi Prancūzijos jaunimo kultūrine patirtimi pamokų metu, bendravo su mokyklos darbuotojais, mokiniais. Džiaugėmės, kad savanorę priimti padėjo mūsų partneriai Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnaziją, kur Melisa du kart į savaitę lankėsi ir mokėsi būti mokytoja.

Džiaugiamės patirtimi ir tai, kad išsiskirti su Mellisa Pecquex buvo sunku. Kaip ir dera atsisveikinome su savanore vildamiesi, kad dienos praleistos Lietuvoje, mūsų progimnazijoje jai bus atmintinos! Jai esame dėkingi už pažintį su prancūzų kalba mokančiomis mokyklomis, kurios veikia Vilniaus mieste. Jos dėka, mes jas aplankėme ir susipažinome, radome naujų draugų.

Direktorius Tomas Jankūnas