Šį šeštadienį sociologijos būrelio metu vykome į Vilniaus Universitetą, kuriame vyko sociologijos užsiėmimai.

Šių užsiėmimų tema – tautybė ir jos apraiškos mūsų kasdienybėje. Kėlėme klausimus apie tautybę, tautiškumą – simboliška tema Kovo 11-osios išvakarėse.

Universitete susitikome su dr. Vita Kontvaine, kuri tyrinėjo romų bendruomenę.  Vita skaitė paskaitą apie tai „kaip nutinka romų vaikų nenoras eiti į mokyklą?“.  Po to kartu su Karoliu Dambrausku žiūrėjome filmą „Do the right thing“ bei diskutavome apie kasdieninius pasirinkimus, laisvę, galimybes ir toleranciją. Sociologijos užsiėmimai paskatino kritiškai mąstyti apie mus supantį pasaulį, labiau stengtis išgirsti kitą žmogų bei gerbti kitų žmonių pasirinkimus.

Su nekantrumu laukiame kito šeštadienio išvykos!

Sociologijos būrelio mokiniai