Minint Tarptautinę saugesnio interneto dieną, kviečiame suaugusiuosius daugiau domėtis, ką vaikai veikia internete, ir padėti jiems išmokti, kaip saugiai bendrauti ir naršyti virtualioje erdvėje. Junkis, kurk ir dalinkis pagarbiai: geresnis internetas prasideda nuo tavęs!
#SID2018 #Vaikų linija

„Vaikų linija“ teikia pagalbą vaikams ir paaugliams, susidūrusiems su elektroninėmis patyčiomis, seksualiniu viliojimu, žalingu turiniu ir kita nemalonia patirtimi, naudojantis internetu. Skambinti galima kasdien nuo 11 iki 23 val. nemokamu telefono numeriu 116 111, „Vaikų linijos“ svetainėje parašyti laišką ar susirašinėti su konsultantais gyvai internetu. Vaikų saugumo internete klausimais „Vaikų linija“ konsultuoja ir tėvus – suaugusieji kviečiami rašyti el. paštu saugus.internete@vaikulinija.lt.

Taip pat primename, kad interneto naudotojai, pastebėję neteisėtą ar žalingą turinį, t. y. pornografiją, vaikų seksualinį išnaudojimą, rasinę ar tautinę nesantaiką kurstantį turinį, patyčias, smurtą ar kitą neigiamą poveikį nepilnamečiams darančią informaciją, apie tai gali pranešti RRT interneto karštąja linija adresu: https://pranesk.draugiskasinternetas.lt/.

Europos Sąjungos šalyse vykdomą Europos Komisijos projektą „Saugesnis internetas“ Lietuvoje įgyvendina Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo informacinių technologijų centras (ITC), Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT),  asociacija „Langas į ateitį“ ir VšĮ „Vaikų linija“, bendradarbiaudamos su viešojo ir privataus sektoriaus partneriais.

Daugiau informacijos apie Saugesnio interneto dieną rasite http://www.draugiskasinternetas.lt/lt.