DSC_1706.JPG

Visą gruodžio mėnesį mūsų mokykloje stovėjo dėžė, skirta nešti daiktus gyvūnėliams, neturintiems šeimininkų, prie kurių galėtų prisiglausti per jaukiausias metų šventes. Dovanodama būtinus daiktus mūsų progimnazijos bendruomenė truputėlį prisidėjo prie jų gerovės. Tikiu, kad visi drauge darydami gerą darbą sustiprėjom dvasiškai ir bendruomeniškai. Tautmilės gyvūnų prieglaudos gyventojai dėkingi už dovanas ir siunčia miauksinčius ir amsinčius linkėjimus.

Taigi visa 7 e klasė ankstyvą gruodžio 22 rytmetį iškeliavome pas keturkojus įteikti dovanų. Pavilnyje įsikūrusi gyvūnų prieglauda pasitiko skambiais globotinių balsais ir švelnumo bei dėmesio troškimu. Porą valandų vedžiojome šunelius šalia esančiame pušyne, žaidėme su keturkojais, voliojomės kartu gausiame sniege, o iš dangaus leidosi šokančios balerinos, sužadindamos artėjančių švenčių dvasią ir padėdamos kurti mažytį stebuklą.

Vėliau keliavome į atskirą patalpą aplankyti ir pabūti su katinukais. Susipažinome su vienaakiu katinu, kurio vardas – Boksininkas. Pasirodo, jis kartais mėgsta pasmūgiuoti kaire letena, kai atsibosta įkyrūs glostinėjimai J. Išsikalbėjome apie savo augintinius, svarstėme, kodėl žmonės taip pasielgė su šiais gyvūnais, iš prieglaudos vadovės išgirdome graudžių istorijų apie randamus keturkojus…

Kviečiame daryti gerus darbus ir jus!

Tam, kad padarytumei gerą darbą prieglaudų globotiniams, nebūtinai turi pasiimti gyvūnėlį. Kiekviena prieglauda mielai leidžia pavedžioti savo šunis. O dar geriau – galima tapti prieglaudos savanoriu ir geranoriškai rūpintis keturkojais. Pati tą darau jau ne vienerius metus. Taigi daryti gerus darbus yra įmanoma ir visi kartu mes tai parodėme!

2018-ieji – auksinio šuns metai.

Vedžiodami šuniukus prisiminėme, kokie metai artėja ir pagalvojome, kad tai simboliškas sutapimas, juk Geltonasis Žemės Šuo yra apdovanotas ištikimybe ir atsidavimu, draugišku nusiteikimu, atsakingumu. Jam ypač svarbios šeimos vertybės. Šuo labai atsidavęs ir ištikimas gyvūnas, gebantis saugoti artimuosius ir jais rūpintis. Jis labai darbštus ir kryptingas, savo tikslo siekia mažais žingsneliais ir iki galo.

Tad linkime būti atsakingiems už pačius mažiausius ir bejėgiškiausius, bet ištikimiausius draugus, o gal net tapti niekam nereikalingo šuns ar katinėlio draugu.

DSC_1730.JPG DSC_1744.JPG DSC_1749.JPG DSC_1750.JPG

Projekto „Padėk letenai” iniciatorė ir organzatorė Aistė Pugačiauskaitė

Prisegti failai: