Mes, 7 e klasės mokiniai, su auklėtoja Akvile lapkričio 15 dieną keliavome į Mokyklų tobulinimo centrą.  Čia vyko pamoka netradicinėje erdvėje, dalyvavome projekto „Vaikų žemė“ literatūriniuose skaitymuose.

Atvykę į pamoką atsidūrėme pasiruošimo mitingui įkarštyje. Pirmiausia  mus pasiskirstė į komandas. Kiekviena komanda gavo temas: „Laisvė“, „Dievas“, „Tauta“, „Tėvynė‘“. Tada pasidarėme plakatus, susijusius su duotu žodžiu. O tada prasidėjo įdomumas. Mes ėjome į mitingą už laisvę! Dar niekada nebuvome to darę! Aktoriui skaitant 18 amžiaus tekstą apie laisvę ir išgirdus savo komandos žodį reikėjo sušukti sutartą šūkį. Po „mitingo“, ant sienos nusipiešėme siluetus ir susirinkome į diskusijos ratą. Komandose svarstėme, kas mums yra laisvė, kada jaučiamės laisvi, dėl ko galėtume aukotis… Atsakymai buvo skirtingi. Ir privertė susimąstyti… Vieni teigė, jog laisvė – tai neiti į mokyklą, kai nereikia atlikti pareigų. Kai mūsų paklausė, o ką veiktume,  jei daugiau nereiktų eiti į mokyklą, visi tylėjome ir nežinojome, ką atsakyti. Tylėjome ir tada, kai mūsų klausė, kas būtų, jei mūsų tėvai neatliktų savo pareigų…

Po rimtų svarstymų gavome dar vieną itin smagią užduotį, kuri mus provokavo mąstyti, vienijo mūsų komandas.

Viskam pasibaigus pardardėjome troleibusu atgal į mokyklą, kur po pamokų švęsdami klasės draugo gimtadienį dalinomės dar garuojančiais išvykos įspūdžiais, planavome, kur dar norėtume nuvykti.

Šiais metais mes užsibrėžėme nemažai mums patiems svarbių tikslų. Vienas jų – puoselėti mūsų auginamą Tolerancijos medį. Tad kaip ir kasdien, taip ir po šios išvykos jaučiame, kad mūsų Tolerancijos medis dar daugiau paaugo.

Kelionė 2017 / Google Photos

7 e klasės mokinė Aistė Pugačiauskaitė