Kviečiame  į „Vilniaus mokyklų šventę“, kuri vyks 2017 m.  lapkričio 12 d. 12-17 val.

Vilniaus Sportimos manieže (Ąžuolyno g. 5, Vilnius).

Kviečiame aktyviai dalyvauti!

 

Vilniaus miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras drauge su Viešąja įstaiga „Sportas ir poilsis“ (Sportima) ir „Sveikas miestas“ pirmą kartą Vilniuje inicijuoja didžiausią mokyklų šventę ir kviečia Vilniaus miesto ugdymo įstaigas (mokyklas, gimnazijas, progimnazijas) ir jų auklėtinius (moksleivius) sudalyvauti ,,Vilniaus mokyklų šventėje”.

„Vilniaus mokyklų šventė“  – tai viena iš visuomenės sveikatos priemonių ,,Mokinių fizinio aktyvumo skatinimo projektų” dalių ir socialinis projektas ,,Vaikų socialinė integracija per kūno kultūra ir sportą”.

 

Vilniaus mokyklų šventė – ne tik sportiškas sekmadienisbet ir puiki proga „Pamatyti. Išbandyti. Pasirinkti.”

Renginio metu bus pristatomi kovos menai (aikido – aikikai, capoeira, boksas, dziudo, karate, įmtynių, krav maga sportas, kt.), kulkinis šaudymas, šaudymas iš lanko, beisbolas, diskgolfo pagrindai. Tuo pačiu moksleiviai bus skatinami ugdyti darbo komandoje gebėjimus, sužinoti nuo ko reikia pradėti norint užsiimti norima sporto šaka, kaip saugiai sportuoti. Moksleiviai galės ir „kitaip“ sudalyvauti aktyvioje pamokų (užsiėmimų) pertraukoje: išbandyti lankininkų kovas (šaudymą su strelėmis), smagiai ir aktyviai pašokinėti ant batutų, ir pripučiamų pramogų.

Renginio metu vyks specialūs seminarai mokiniams apie įvairias sporto šakas, bus ir specialios rungtys (estafetės), kuriose galės savo jėgas išbandyti skirtingų klasių moksleiviai. Taip pat šventės dalyvių laukia įvairūs konkursai bei staigmenos.

Renginio kulminacija – masinė moksleivių mankšta su žinomais šalies diskožokėjais, koncertas ir mokyklų “piknikas”. Organizatoriai gantuoja sveikus užkandžius ir gėrimus.

VILNIAUS MOKYKLŲ ŠVENTĖS

PROGRAMA:

12.00 val. iki 13.00 val.: MOKYKLŲ ATVYKIMAS / REGISTRACIJA

13.00 val. iki 15 val.: PAŽINK SPORTO ŠAKAS

15.00 val. iki 15.30 val.: AKTYVIOJI PERTRAUKA / PAILSĖK AKTYVIAI (PRIPUČIAMOS PRAMOGOS, GAIVIOS VAIŠĖS)

15.30 val. iki 16.00 val: MASINĖ MOKSLEIVIŲ MANKŠTA

16.00 val. iki 17.00 val.: PIKNIKAS / KONCERTAS

Vilniaus mokyklos kviečiamos registruotis!
Jau nuo dabar mokyklų atstovai (vadovai, mokytojai) kviečiami registruoti savo ugdymo įstaigos moksleivius (klases) į  šventę internetu:

www.vvsb.lt/kvieciame-i-vilniaus-mokyklu-svente

www.sveikasmiestas.lt

 

Registracija vyksta iki lapkričio 10 d., 15:00 val.

Patarimai ką turėti: laisva sportinė apranga ir avalynė (sportbačiai), užkandžiai, gėrimai (vanduo, sultys), tėvų sutikimus.

Turite klausimų? Rašykite: info@sveikasmiestas.lt

 

Projekto integracijos tikslai, uždaviniai ir priemonės

 

Renginio pagrindinis uždaviniai – sudominti, įtraukti, supažinti su įvairiomis sporto šakomis Vilniaus mokyklų vaikus ir jaunimą, interaktyviai per sportą papasakoti apie sveiko gyvenimo būdo svarbą, skatinti atsisakyti žalingų įpročių, juos keičiant į sportą. Tuo pačiu motyvuoti jaunimą sportuoti, judėti bei savo pavyzdžiu pademonstruoti, kad sveikas gyvenimo būdas yra madingas ir labai reikalingas.

 

Projektas yra skirtas parodyti mokyklinio amžiaus vaikams kas tai yra sportas, kaip jis atrodo grupėmis ir individualiai, kaip jis veikia jų sveikatą, požiūrį, taip pat plėtoti informaciją vaikams apie prieinamus sportinius užsiėmimus grupėmis ir individualiai. Supažindinti juos su universalia sporto arena „Sportima“ ir kokie sporto užsiėmimai joje vykdomi. Užsiėmimus jiems praves įvairių sporto rūšių profesionalūs treneriai, savo srities specialistai, žinomi šalies sportininkai.

 

 

Vykdomo projekto pagrindinės veiklos kryptys:

 

  • Sportiniai užsiėmimai
  • Vaikų užimtumo organizavimas
  • Sportinių įgūdžių ugdymas

 

Renginio organizatoriai:

 

Vilniaus miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras;

Viešoji įstaiga „Sportas ir poilsis“ (Sportima);

Viešoji įstaiga „Sveikas miestas“