• Puikus mokytojas yra malonus žmogus. Jis nukreipia savo gerumą į mokinius, jų tėvus, kolegas, administraciją, personalą. Savo gerumu jis keičia klasės ir mokyklos aplinką. Jo mokiniai jaučiasi laukiami, mylimi ir globojami. Jis niekada nesako – „baisūs mokiniai, baisūs tėvai ir neįgali ministerija“.
• Puikus mokytojas pasižymi gailestingumu. Mokymas yra labai humanistinė profesija. Būdami gailestingi, jūs parodote kitiems, kad suprantate jų situaciją ir rūpinatės jais. Puikus mokytojas niekada nesako – „negalėsi perrašyti kontrolinio darbo. Gavai dvejetą, nes nesimokei, ir dabar skini savo tingėjimo vaisius“.
• Puikus mokytojas yra empatiškas. Gebėjimas pažvelgti į situaciją ir pasaulį iš kito žmogaus perspektyvos gali padaryti didelę įtaką mūsų veiksmams ir sprendimams. Puikus mokytojas niekada nesako – „man nerūpi, kodėl tu nepadarei namų darbų“.
• Puikus mokytojas yra pozityvus. Būti pozityviam ypač sunku, nes mokytojas nuolat susiduria su problemomis, kurios turi ne taip jau daug sprendimų. Tačiau pozityvumas bet kurioje situacijoje daro didelę įtaką aplinkiniams, mokiniams ir kolegoms. Žiūrėjimas į šviesesnę pusę kitiems padeda dalykus matyti ne tokioje niūrioje perspektyvoje. Puikus mokytojas niekada nesako – “tie ministerijos biurokratai nieko daugiau negali sugalvoti, o tik ilginti mokslo metus. Tarsi nuo to kas nors pasikeis”.
• Puikus mokytojas yra kūrėjas. Jis kuria ryšius, draugystes ir bendruomenes. Jis visada stengiasi pagerinti dalykus klasėje ir už klasės ribų. Jis kuria bendruomenę klasėje ir, būdamas mokyklos bendruomenės narys, jaučiasi už ją atsakingas. Jis niekada nesako – „kaip moka, taip dirbu“.
• Puikus mokytojas yra įkvėpėjas. Kiekvienas, žiūrėdamas į puikų mokytoją, nori būti geresniu. Geresniu mokiniu, geresniu mokytoju, geresniu žmogumi. Puikus mokytojas atskleidžia paslėptus lobius, galimybes ir magiją prieš kiekvieno žmogaus akis. Jis visada sako – „pažiūrėkite, tai lengva ir paprasta. Aš jums parodysiu, kaip“.