20161229_110154.jpg

Šių mokslo metų gruodžio 12 – sausio 20 dienomis Vilniaus Antakalnio progimnazija, bendradarbiaudama su Vilniaus kolegija, mokykloje vykdė tarptautinį patyčių prevencijos projektą „Leiskite man būti savimi“. Pagal projekto nuostatus, mokykloje daugiau nei mėnesį buvo eksponuojama paroda „Leiskite man būti savimi“, kuri pristatė Anos Frank tragišką gyvenimą. Remiantis istoriniais holokausto faktais, buvo pristatyta šeimos istorija, patirti išgyvenimai, apžvelgta socialinė, politinė, kultūrinė situacija bei nacizmo pasekmės žmonijai. Parodos pabaigoje mokiniai buvo skatinami diskutuoti, dalintis savo jausmais bei pamąstyti, kaip stereotipai, išankstinės nuostatos veikia mūsų gyvenimą. Į patyčias buvo žvelgiama kaip į negatyvų reiškinį, sukeliantį skausmą, kančias, keliamas klausimas, o kaip yra dabar? Su kokiomis patyčių apraiškomis susiduriame?

Ypatingas vaidmuo įgyvendinat projektą teko mokyklos aštuntokams, iš kurių net 16 tapo parodos gidais.  Mokiniai – gidai dalyvavo dviejų dienų mokymuose, kuriuos vedė projekto vykdytojai. Mokymai vyko anglų kalba, todėl mokiniai turėjo galimybę pagerinti savo žinias bei kalbos įgūdžius. Visą projekto laikotarpį mokyklos gidai vedė ekskursijas Antakalnio progimnazijos bei kitų mokyklų mokiniams, mokyklos bendruomenei – tėvams, mokytojams. Iš viso vyko 39 parodos lankymo turai, parodoje  apsilankė apie 896 lankytojus. Parodoje lankėsi Vilniaus automechanikos ir verslo mokykla, Vilniaus Šviesos gimnazija, Vilniaus P.Vileišio progimnazija (2 kartus), Vilniaus Antano Vienuolio progimnazija, Karalienės Mortos mokykla (5 turai), Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centras.

Stipriausia parodos pusė buvo ta, kad edukacinį renginį vedė patys mokiniai. Tiek gidai, tiek parodos lankytojai drąsiai diskutavo, bendradarbiavo.

Kviečiame paskaityti 8 b klasės mokinės Kotrynos Evos Navickaitės įspūdžius. Ji buvo viena iš ekskursijas vedusių aštuntokų. „Pačios pasakodamos išgyvenome tą graudžią ir net kraupią istoriją. Mums buvo be proto įdomu! Geriausias jausmas užplūsdavo, kai mokinys degančiomis akimis klausdavo. Ar mes ką tik kažką sudominome? Taip! Tai nuostabu, mums pavyko sudominti klausytojus. Ši paroda man buvo didelis emocijų kratinys. Per tokį trumpą laiko tarpą tiek naujo išmokti ir pajusti yra nerealu. Aš esu be galo laiminga sutikusi dalyvauti šiame projekte!” (Navickaitė K.E., 8b klasės mokinė, projekto gidė).

20161229_110904.jpg

Daugiau nuotraukų >>>.