2017-01-16 – 20 dienomis mūsų progimnazijoje lankėsi du projekto dalyviai iš Kinijos ir Italijos.  Studentai tapo mokytojais per anglų kalbos ir dorinio ugdymo pamokas, kurių metu mokė savo šalies kultūros, tradicijų, kalbos. Kinijos studentas šiuo metu Šanchajuje mokosi inžinerijos dalykų, o studentas iš Italijos kremta politikos mokslus, puikiai išmano Lietuvos politinę situaciją. Per visą savaitę studentai vedė net 30 pamokų 6-8 klasių mokiniams. Svečiams patiko mūsų mokinių draugiškumas, smalsumas bei paprastas bendravimas. Išvykdami iš mokyklos jie teigė, kad jei visos kitos mokyklos bus panašios, tai bus labai smagi patirtis Lietuvoje.

Studentai iki vasario 15 d. pirmadienio, trečiadienio ir penktadienio vakarais mūsų progimnazijoje nuo 18 val. moko italų ir kinų kalbos kitus studentus. Į šiuos mokymus pakviesti ir mūsų mokinių senato nariai.

Svečius pakvietėme dalyvauti progimnazijos bendruomenės žaidimų dienoje. Taip pat pasiūlėme ilgametę draugystę, jei tik tam bus laiko bei noro.

Nuoširdžiai dėkojame mūsų mokinių senato nariams Ūlai, Adomui, Kotrynai, kurie rūpinosi svečiais visą savaitę. Dėkojame VšĮ „Dvylika žirnių“, kuri vaišino mūsų svečius pietumis. Esame be galo laimingi, kad „AIESEC Lietuva“ Vilniaus ISM filialas vis prisimena mūsų mokyklą ir pasiūlo nuostabių projektų, kurie paįvairina mūsų mokyklos mokinių bei mokytojų gyvenimą.

Smagu mokytis bei bendrauti. Ačiū visiems, kurie tiki, kad galime gyventi bei mokytis kitaip.

Tomas Jankūnas