„Leiskite man būti savimi…“ – Annos Frank gyvenimo istorija yra tarptautinė keliaujanti edukacinė paroda, sukurta Annos Frank namuose Amsterdame. Tai šviečiamasis Annos Frank namų ir Vilniaus kolegijos projektas, skirtas patyčioms mokyklose mažinti. Džiaugiamės, kad ši paroda atkeliavo ir į mūsų mokyklą, kuri bus eksponuojama 2016 m. gruodžio 14 d. – 2017 m. sausio 20 d.

Parodos gidais dirbs 8-ų klasių mokiniai: Emilija Brundzaitė, Agota Brogaitė, Adomas Volungevičius, Simas Grinius, Armontas Jakubonis, Kotryna Navickaitė, Diana Tumėnaitė, Emilija Ivaškaitė, Rugilė Meda Gurevičiūtė, Brigita Žukovskytė, Aldas Petrulionis, Karolis Laptevas, Tauras Gražulis, Rusnė Prialgauskaitė, Smiltė Šorochovaitė, ir Goda Černiauskaitė. Jie supažindins Jus su Anne Frank  gyvenimo istorija nuo jos gimimo 1929 iki mirties Bergeno-Belsen koncentracijos stovykloje 1945 metais. Čia apsilankę, sužinosite, kaip vaikai ir jaunuoliai suvokia save bei kaip juos mato ir į juos reaguoja kiti.

Mes, parodos „Leiskite man būti savimi…“ gidai, tikimės, kad paroda paskatins Jus susimąstyti apie priežastis, kurios lėmė neapykantos kitokiam, savotiškam žmogui atsiradimą. Supažindinsime Jus su žydų mergaitės iš Amsterdamo gyvenimo istorija. Tuo pačiu aptarsime šiandieninių vaikų ir jaunuolių, kurie kenčia patyčias ar net diskriminaciją, situaciją. Pagrindinis mūsų siekis yra tas, kad apsilankę parodoje, Jūs prisidėtumėte prie patyčių mokykloje, mieste, valstybėje stabdymo.

Kviečiame dalyvauti ir įsitikinti, kad „Mes visi gyvename, norėdami būti laimingi; mūsų visų gyvenimai skirtingi ir vis dėlto tokie pat.“ Anne Frank