2016 m. gruodžio 14 – sausio 20 dienomis Vilniaus Antakalnio progimnazijoje bus eksponuojama tarptautinė edukacinė paroda „Leiskite man būti savimi…“ – Annos Frank gyvenimo istorija, sukurta Annos Frank namuose Amsterdame. Ši paroda tai Annos Frank namų ir Vilniaus kolegijos šviečiamasis projektas, skirtas patyčioms mokyklose mažinti.

Mūsų mokyklos pedagogai, mokiniai, jų tėvai bei šalia esančių mokyklų bendruomenės kviečiamos registruotis ir apsilankyti parodoje.
Parodos gidai – Antakalnio progimnazijos aštuntokai, apmokyti Annos Frank namų atstovų. Vieno vizito metu lankyti parodą gali ne didesnė kaip 30 žmonių grupė (trukmė apie 45 minutes).

Paroda sudaryta iš dviejų dalių – pirmoji dalis skirta Annos Frank gyvenimo istorijai (nuo gimimo iki mirties koncentracijos stovykloje), antroji – susieja Annos Frank istoriją su šių dienų problemomis.
Paroda skatina susimąstyti apie pirmines ir pačias giliausias priežastis, kurios lėmė ir tebelemia nacizmo ir kitų neapykantos ideologijų gyvavimą 20 ir 21 a. Kokios yra išankstinės nuostatos? Kas nulemia mūsų neigiamą nuomonę apie vieną ar kitą visuomenės grupę? Kokių sąlygų reikia, kad mūsų išankstinė neigiama nuostata taptų veiksmais, apribojančiais ir pažeidžiančiais kitų žmonių teises? Šiuos ir panašius klausimus kelia paroda, netikėtai susiedama žydų mergaitės iš Amsterdamo gyvenimo istoriją su istorijomis šiandieninių vaikų ir jaunuolių, kurie kenčia patyčias ar net diskriminaciją todėl, kad yra neįgalūs, priklauso etninėms, religinėms ar lytinėms mažumoms.

Koordinuoja soc. pedagogė J. Kukienė
Antakalnio g. 33, 44 kabinetas
socialinepedagoge@antakalnio.lt

Kviečiame registruotis į parodą: