Gražų ir saulėtą gegužės 27 d. rytą 3a ir 4c klasės mokiniai išvyko į Ventės ragą, kuris labiausiai žinomas dėl čia įkurtos praskrendančių paukščių žiedavimo stoties.

Kelionę į šį nuostabų gamtos kampelį laimėjo 3a klasė, dalyvavusi Seimo nario, buvusio žemės ūkio ministro Kazio Starkevičiaus, konkurse. Šiuo konkursu K. Starkevičius kasmet kviečia stebėti tiesiogiai internete gandralizdį ir pirmajam moksleiviui, pamačiusiam į gimtąjį lizdą sugrįžusį paukštį, dovanoja kelionę į Ventės ragą. Praėjusį pavasarį pirmasis parskridusį paukštį pastebėjo 3a klasės mokinys Daumantas Čiūtas.

Kad ilga kelionė neprailgtų, keletą kartų buvome sustoję: užkandžiavome, mankštinomės, valgėme ledus ir užsukome į Bijotų Dvaro sodybą ir pirmąjį senienų muziejų Lietuvoje – Baublius. Muziejų išskabtuoto ąžuolo kamiene 1812 m. įrengė žemaičių bajoras, rašytojas ir istorikas Dionizas Poška. Ąžuolą, kuriam tuomet buvo apie tūkstantis metų, žmonės vadino Baubliu. Jame D. Poška dirbo ir ilsėjosi. Čia jis sudėjo archeologinius radinius, istorinę ir etnografinę medžiagą. Muziejaus darbuotoja papasakojo apie šį muziejų ir pakvietė jį apžiūrėti.

Atvykę į Ventės ragą sutikome išdidžiai vaikščiojantį gandrą, kuris mielai pozavo nuotraukoms ir drąsiai žvalgėsi. Vėliau įkopėme į švyturį, kurio aukštis yra 11 m. Ventės rago švyturys vienas iš nedaugelio Lietuvos švyturių, į kurį leidžiama laisvai įlipti ir pasižvalgyti. Į švyturio apžvalgos aikštelę kopėme senais geležiniais, papuoštais originaliais ornamentais laiptais. Nuo šios aikštelės matėme Kuršių nerijoje esančią Nidą ir auksines kopas. Nuėję iki Ventės rago Ornitologinės stoties apžiūrėjome paukščių migracijos ekspoziciją.

Pavargę, bet laimingi po kupinos nuotykių dienos, vėlų vakarą grįžome į mokyklos kiemą.

[mudslide:picasa,0,antakalnioprogimnazija,6290851521500185473,400,center]

Mokytojos R. Norkaitienė ir N. Semionovienė