VII jaunučių chorų festivalis

…kai mieste nemiega niekas, atkeliauja Dėdė Miegas: – Jau pavargot? aš einu, daug sapnų dalinu…
2016 m. balandžio 10 d. gražų sekmadienio rytą vilniečiai rinkosi  į Šv. Kotrynos bažnyčią, kur vyko VII jaunučių chorų festivalis „Širdelėj skamba vis lopšinė“.
Festivalio organizatoriai: Vilniaus miesto savivaldybė, Vilniaus Karoliniškių muzikos mokykla, Vilniaus Antakalnio progimnazija ir Vilniaus mokytojų namai.
Kaip ir kasmet jaunuosius dainininkus nuoširdžiai ir šiltai sveikino Šv. Ignoto bažnyčios – Generalvikaras, vyriausiasis kariuomenės kapelionas – plk. ltn. mgr. Rimas Venckus.
Šiais metais festivalyje dalyvavo šeši jaunučių chorai; tai – Vilniaus ,,Šviesos“ pradinės mokyklos vaikų dainavimo studija ,,Spalvoti sapnai“ (vadovės:Živilė Gaspariūnienė ir Skirmantė Balčiūnaitė, koncertmeisterė  Roberta Mikučionytė). Gabijos gimnazijos jaunučių choras (vadovė Lijana Kupstienė, koncertmeisterė  Edita Bagvilienė). Vilniaus Broniaus Jonušo muzikos mokyklos jaunučių choras (vadovė Laimutė Kačanauskienė, koncertmeisterė Natalija Šumskienė). Vilniaus Antakalnio progimnazijos jaunučių choras (vadovė Brigita Stanislauskaitė). Vilniaus Karoliniškių muzikos mokyklos II klasės jaunučių choras (vadovė Lilijana  Zarankienė, koncertmeisteris Paulius Matuzas). Vilniaus Karoliniškių muzikos mokyklos      jaunučių choras (vadovė Valerija Brūzgienė, koncertmeisterė  Tatjana Alymova).

Graži festivalio tradicija – užbaigti Alvydo Jegelevičiaus lopšine „Jau saulutė leidžias“, kurią dainuoja jungtinis jaunučių choras kartu su Vilniaus Karoliniškių muzikos mokyklos kameriniu orkestru.
Praskambėjus visoms lopšinėms chorų vadovus, mokinius, jų tėvelius ir festivalio svečius pasveikino ir įteikė padėkos raštus mokytojams Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto departamento Švietimo skyriaus Neformaliojo švietimo poskyrio vedėja Zita Užlytė.

Jūratė Prusevičienė
(Antano Žitkausko nuotraukos)