Vasario 20 d. Vilniuje vykusiame gamtos mokslų konkurse „Mano žvilgsnis į supantį pasaulį“, kurį rengia Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras. Antakalnio progimnazijai atstovavo mokyklos aštuntokai, vadovaujami mokytojos Nijolės Dubovskienės (daugiau apie jų dalyvavimą rasite čia >>>). Taip pat šiame konkurse dalyvavo ir Vilniaus Antakalnio progimnazijos 2b klasės mokinė Miglė Gudžinskaitė, kuri kartu su Vilniaus „Šviesos“ pradinės mokyklos antroke Jogaile Grincevičiūte pristatė darbą tema „Kaip maistas veikia seilių pH?“ (darbo vadovė dr. Švitrigailė Grincevičienė). Tyrimo metu antrokės aiškinosi, kas yra pH ir kaip jis matuojamas, o taip pat visą mėnesį kas rytą matavo savo ir savo šeimos narių seilių pH, stebėdamos, kaip jį paveikia vakarienei valgytas maistas. Sužinojusios, kad seilių pH turi įtakos burnos sveikatai (rūgštus pH skatina karieso atsiradimą, o pernelyg šarminis pH susijęs su dantų apnašų susidarymu), jaunosios tyrėjos pastebėjo, kad įprasta mityba daugumai lemia rūgštinį pH. Tuo tarpu vakarienei valgant fermentinį sūrį, visų tyrimo dalyvių seilių pH pakilo iki neutralaus lygio ir net jį viršijo.
Antrokės Miglė ir Jogailė buvo jauniausios respublikinio konkurso dalyvės, nepaisant to, sulaukė ypatingo komisijos žiuri dėmesio ir tapo konkurso laureatėmis.
[mudslide:picasa,0,antakalnioprogimnazija,6259760177836825745,512,center]
Daugiau informacijos apie konkursą, jo tikslus, rezultatus, o taip pat įvykusio renginio nuotraukos – Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro svetainėje: http://www.lmnsc.lt/lt/mano_zvilgsnis_i_supanti_pasauli

One thought on “Antrokės tapo laureatėmis gamtos mokslų konkurse „Mano žvilgsnis į supantį pasaulį“”

1. Puikus darbas. Šaunuolės mergaitės ir mama. Ačiū mamai už žinutę. Labai džiaugėmės, sveikiname bei didžiuojamės!

Tomas Jankūnas

Comments are closed.