Visos savivaldybės mokyklos nuo sausio iki birželio gali dalyvauti naujame „Mes rūšiuojam“ projekte, kurio metu daugiausiai naudotų mobiliųjų telefonų bei planšetinių kompiuterių surinkusiai mokyklai bus įrengta išmanioji klasė.

Vilniaus Antakalnio progimnazijos pradinių klasių 434 mokiniai taip pat nori dalyvauti šiame konkurse, kad galėtų mokytis išmaniai. Užsiregistravę www.mesrusiuojam.lt el. sistemoje 2016 m. kovo – gegužės mėnesiais  renkame nebereikalingus, nenaudojamus mobiliuosius telefonus ir planšetinius kompiuterius.  Juos reikia nešti klasės auklėtojai, o klasės auklėtoja gale mėnesio atiduos direktoriui. Vėliau viską pristatysime organizatoriams.

Jei visi mums padėsite,  iki birželio mėnesio surinksime daugiausiai atliekų, o mūsų pradinėje mokykloje bus įrengta išmanioji klasė, kurioje bus 20 ar 10 vnt. „Huawei“ planšetinių kompiuterių.

Taip pat puikius prizus galime laimėti ir tuo atveju, jei surinksime daugiausia  mobiliųjų telefonų ir planšetinių kompiuterių atliekų skaičiuojant vienam mokiniui.  Toks skatinimas taikomas todėl, kad skirtingo dydžio mokyklose labai skirtingos rūšiavimo sąlygos. Tai mokyklai, kurioje vienam moksleiviui teks daugiausia atliekų, bus įrengta kiek mažesnė Išmanioji klasė  su 10 vnt. „Huawei“ planšetinių kompiuterių.

„Išmanioji klasė 2016“ organizuoja Gamintojų ir Importuotojų Asociacijos (GIA), Elektronikos gamintojų ir importuotojų organizacijos, atliekas iš mokyklų veža bendrovė „Atliekų tvarkymo centras“. Projekto partneris interneto parduotuvė emobilus.lt žada laimėjusioms mokykloms skirti moderniausius planšetinių kompiuterių modelius, kurie sutieks galimybę išmaniąsias technologijas pritaikyti ne tik pramogaujant, bet ir siekiant žinių.

Apie projektą daugiau informacijos galima rasti http://www.mesrusiuojam.lt/mokyklos-3/, su projekto organizatoriais dėl dalyvavimo galima susisiekti el. paštu info@mesrusiuojam.lt.

Kaip žinoma, projektas „Mes rūšiuojam“ Lietuvoje vyksta jau ketvirtus metus, jame dalyvauja apie 1500 Lietuvos švietimo įstaigų, kurios suvienijo jėgas rūšiuojant elektros ir elektroninės įrangos, buitinės technikos bei nešiojamų baterijų ir akumuliatorių atliekas. Atliekų surinkimas ir perdirbimas vyksta pagal Aplinkos ministerijos nustatytas tvarkas bei aprobuotus teisės aktus. Per projekto gyvavimo laiką surinkta beveik 260 tonų elektronikos ir buitinės technikos atliekų. Dar 11 tonų svėrė surinktos senos baterijos, kurios kelia ypač didelį pavojų gamtai. Į projektą aktyviai įsijungė ir automobilių servisai bei įvairios įmonės.