Akcijos „Metų knygos rinkimai 2015“ nugalėtojomis tapo šios knygos: knygų paaugliams kategorijoje – Rebekos Unos „Atjunk“ („Alma littera“) ir vaikų kategorijoje – Ramunės Savickytės „Adelės dienoraštis. Ruduo“(Labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“).

Atjunk

Rebekos Unos antiutopija „Atjunk“ skaudžiai byloja, kaip, veikiami šiuolaikinių technologijų, pasinaudodami stulbinamais mokslo laimėjimais, mes ne tik tobulėjame, bet ir prarandame žmogiškus pojūčius, individualumą, bendravimo įgūdžius, o svarbiausia – galimybę pajusti visapusį kito žmogaus artumą.

Ramunės Savickytės apsakyme „Adelės dienoraštis. Ruduo“ ketvirtokės dienoraščio forma pasakojama apie namus ir mokyklą. Adelė, iš arčiau pažinusi savo naująją mokytoją, ne tik ima ją suprasti, bet ir pamėgsta, su ja susidraugauja.

Adele

Šiemet už Metų knygas balsavo 21126 skaitytojai.

Akciją užbaigs „Metų knygos rinkimai 2015“ laureatų apdovanojimai, kurie vyks vasario 28 dieną 14 valandą Vilniaus knygų mugės Forume-LRT studijoje. Taip pat bus apdovanoti jau ketvirtą kartą vykusio recenzijų konkurso nugalėtojai. Renginį tiesiogiai transliuos LRT Kultūros kanalas.

Metų knygos rinkimus laimėjusius visus keturis autorius „Ekslibris.lt“ apdovanos specialiai jiems sukurtais vardiniais atspaudais, kuriuos įteiks Metų knygos rinkimų apdovanojimų ceremonijoje.

Akcijos „Metų knygos rinkimai“ tikslas – skatinti Lietuvos gyventojus domėtis šiuolaikine lietuvių literatūra, kelti mūsų visuomenėje skaitymo prestižą. Akcijos idėja – pristatyti geriausius šiuolaikinės lietuvių literatūros kūrinius.

Akciją rengia Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija, Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka bei Skaitymo ir kultūrinio raštingumo asociacija.

Akcija „Metų knygos rinkimai 2016“ bus skelbiama šių metų rudenį.