Vasario 19 d. mūsų progimnazijoje jau antrą kartą lankėsi Lietuvos žmonių su negalia sąjungos nariai, lydimi projektų koordinatorės Vilūnės Martišauskaitės. Pagrindinis šios sąjungos tikslas – mažinti žmonių su negalia socialinę atskirtį, ugdyti toleranciją, empatiją, siekti neįgaliųjų integracijos į visuomenę. Jau daug metų LŽNS organizuoja prevencinį darbą mokyklose – vykdo projektą „Pažink negalią“. Šiais metais susitikime dalyvavo 6b ir 7c klasių mokiniai. Po direktoriaus pavaduotojos Neringos Čiukšienės įžanginio žodžio, visus sujaudino šiltas ir nuoširdus neįgaliųjų bendravimas, papasakotos jų gyvenimo istorijos, kasdienybėje iškylantys gyvenimo sunkumai/ ypatumai. Tačiau šie žmonės taip pat gali žaisti tenisą, krepšinį, šokti, dainuoti, vaidinti, plaukti ir dalyvauti varžybose, vairuoti automobilius, šypsotis, mylėti ir gyventi pilnavertį gyvenimą. Tik vienas skirtumas (išskyrus plaukimą) – visa tai jie daro sėdėdami invalido vežimėlyje. Svečiai mums padovanojo ne tik nepamirštamų akimirkų, bet ir socialinės reklamos plakatų, lankstinukų, metodinės literatūros, o mes už šiltą susitikimą atsidėkojome septintokų su technologijų mokytoja Edita Skupiene pasiūtomis medžiaginėmis širdelėmis. Atsisveikinant išreiškėme abipusį norą artimiausiu metu pasirašyti bendradarbiavimo sutartį toliau tęsiant bendravimą įvairiose veiklose.

[mudslide:picasa,0,antakalnioprogimnazija,6254131926750712913,512,center]

Mokytoja Jūratė Gadeikienė