[mudslide:picasa,0,antakalnioprogimnazija,6250450380339141617,1,200,left]1c  ir 4c klasės mokiniai lankėsi kaimynystėje įsikūrusiame Saugomų teritorijų Nacionaliniame lankytojų centre. Vos įėjus į pastatą, visi buvo sužavėti įrengtomis moderniomis erdvėmis, patraukliai pateikta vaizdine informacija apie Lietuvos ir užsienio šalių saugomas teritorijas. Gidė papasakojo vaikams apie centro veiklą, pristatė nacionalinius ir regioninius parkus, paaiškino, kodėl reikia saugoti gamtą ir gyvūnus. Sukdami susiliečiančius krumpliaračius susipažinome su saugomų teritorijų sistema.

Tiek pirmokų, tiek ketvirtokų dėmesį patraukė centro ekspozicija – „Saugomos teritorijos. Kelionė gyvenimo ratu“, kuri atspindi gamtos ritmą ir cikliškumą. Čia pasijutome tarsi gamtos apsuptyje – aplink matėme žolynus, paukščius, žiogus, o pakėlę galvas stebėjome debesis. Šioje ekspozicijoje labai įdomiai ir interaktyviai pateikta informacija apie Lietuvos nacionalinius ir regioninius parkus, rezervatus, draustinius, gamtos paminklus. Jų gražiausiais vaizdais kiekvienas vaikas galėjo pasigėrėti mažame kompiuterio ekrane.

Apsilankę šiame centre vaikai keliavo per skirtingų spalvų, šviesos, informacijos, garsų pasaulį. Jaukioje kino salėje vaikai pažiūrėjo edukacinį filmą apie kurtinius, pasiklausė skirtingų paukščių garsų ir turėjo atspėti, koks tai yra paukštis.

Su mokiniais nusprendėme dar ne vieną kartą apsilankyti šiame puikiame centre ir sužinoti, dar daugiau įdomių ir naudingų dalykų.

[mudslide:picasa,0,antakalnioprogimnazija,6250450380339141617,512,center]

Mokytojos Violeta Jonaitytė ir Nijolė Semionovienė