OžysTai aplinkosauginis konkursas, kurio metu gabūs, nebijantys naujovių ir būti išskirtiniais, kūrybingi žmonės, naudodami kitiems žmonėms šiukšle tapusią medžiagą, verčia ją meno kūriniais, stebinančiais savo formomis, idėja ir pritaikymo buityje ar interjere galimybėmis. Su keliais aštuntų klasių mokiniais nusprendėme dalyvauti šiame konkurse.

Mūsų idėja – seną sporto inventorių paversti modernia poilsio zona paaugliams. Sužinoję apie eko dizaino konkursą, galvojome, ką galėtume sukurti. Apsilankę mokyklos sandėlyje ir apžiūrėję nereikalingus baldus, išsirinkome šį, buvusį sporto inventorių. Kilo mintis iš jo pagaminti tam tikrą „suoliuką“, kuris turėtų būti smagus „baldas“ mokiniams. Turime gražų ir jaukų mokyklos kiemą, sporto aikštelę, bet jame trūksta suoliukų, o ypatingai – ko nors nematyto ir kažko „smagaus“. Todėl manome, kad šis mūsų sukurtas baldas kaip tik ir atliks šią funkciją ir taps visų mėgiamu objektu. Senas baldas buvo nuvalytas ir ištapytas akriliniais dažais. Ateityje yra idėja pasiūlyti visiems mokiniams rišti „draugystės“ apyrankes ir verti jas ant mūsų baldo kojų, taip joms suteikiant ir spalvinę ir tūrinę formą.

Džiaugiamės, kad mūsų darbas buvo tarp kompetentingos komisijos atrinktų geriausių eko dizaino darbų, jis bus eksponuojamas parodoje Vilniuje bei bus įtrauktas į 2015 metų konkurso katalogą, kurį agentūra dovanos dalyviams ir partneriams, platins renginių metu visojeLietuvoje. Tokiu būdu šiuos darbus pamatys išties daug žmonių.

Paroda vasario 04-20 dienomis bus eksponuojama Energetikos ir technikos muziejuje (Rinktinės g. 2, Vilnius). Parodos atidarymas vasario 4 d., 15 val.