Biblioteka2016 m. skelbiami Lietuvos bibliotekų metais. Šia proga kviečiame dalyvauti konkurse „Knygų namų šviesa“. Skatiname jaunuosius dailininkus pasidomėti savo krašto bibliotekų pastatų (architektūros paminklų) istorija (eksterjeras, interjeras) bei labai laukiame kūrybinių darbų, kuriuose mokiniai vaizduotų ateities bibliotekos viziją.

Mąstant apie ateities bibliotekas, galima įsivaizduoti jas kaip mūsų atminties saugojimo vietas. Ateities bibliotekose bus saugomi ne tik įvairių laikmečių vaizdai, tekstai, bet ir kvapai ar garsai. Darbuose mokiniai gali pavaizduoti ir bibliotekininkų portretus, galimi autoportretai su knyga. Laukiamos teksto ir vaizdo kompozicijos, ekslibrisai savo knygoms arba bibliotekų metams. Mokiniai gali iliustruoti ir mėgstamą kūrinį. „Knygų namų šviesa“ jauniesiems kūrėjams atveria beribes galimybes kūrybai. Labai laukiame drąsių ieškojimų interpretuojant bibliotekų turinį – knygas.

DARBŲ REIKALAVIMAI

1. Konkursui dalyviai iki vasario 25 dienos pateikia darbus, atliktus įvairia technika (akvarele, guašu, aplikacija ir kt.).
  2. Piešiama A3 formato lapuose (30 x 42 cm).
  3. Piešti neleidžiama nepatvariais pieštukais, angliniais pieštukais arba kitomis panašiomis priemonėmis.
  4. Nepriimami kompiuteriu sukurti piešiniai.
  5. Nepriimami koliažai, t. y. abstrakčios kompozicijos, suklijuotos iš gabaliukų (pavyzdžiui, fotokopijų).
  6. Vertinami tik individualūs mokinių darbai.
  7. Kiekvieno darbo kitoje pusėje (apačioje dešinėje) turi būti užrašyta darbo autoriaus vardas, pavardė, amžius, klasė.
  8. Mokinių darbus vertins Antakalnio progimnazijos darbų vertinimo komisija. Geriausi darbai bus siunčiami į Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centrą ir dalyvaus respublikiniame vaikų ir jaunimo meninės kūrybos konkurse „Knygų namų šviesa“. O visi kiti darbai  bus eksponuojami progimnazijos bibliotekoje bei mokyklos viešose erdvėse.

Tikimės aktyvaus Jūsų dalyvavimo konkurse, nuoširdžiai linkime sėkmės.

Bibliotekos vedėja Snieguolė Šeduikienė