20160113_080308Šiandien, Sausio 13-osios rytą, daugelyje Lietuvos institucijų ir gyvenamųjų namų languose sužibo žvakių liepsnelės. Taip lietuviai išreiškė pagarbą 1991 metų sausio 13 dieną žuvusiems Lietuvos laisvės gynėjams. Mūsų progimnazijos bendruomenės nariai jau nuo pirmų progimnazijos gyvavimo metų dalyvauja pilietinėje iniciatyvoje „Atmintis gyva, nes liudija“.

Mūsų mokyklos languose sužibo atminties žvakutės. Liepsnelėmis pasipuošė mokyklos kiemo šlaitas, esantis prie Antakalnio gatvės: iš žvakelių aštuntokai sudėliojo visiems brangų žodį LAISVĖ. Klasėse mokiniai dalijosi savo tėvų prisiminimais, aptarinėjo žodžio laisvė prasmę, dainavo laisvės gynėjų dainas. Mokyklos erdvės ir visa mokyklos bendruomenė pasipuošė simboliškais neužmirštuolių žiedais. Išvakarėse septintokai surengė pilietiškumo valandėlę Antakalnio kapinėse.

Visi kartu mes buvome vieninga ir laisvės trokštanti tautos dalis.

[mudslide:picasa,0,antakalnioprogimnazija,6239295352417914033,400,center]

Parašė J. Paravinskienė