[mudslide:picasa,0,antakalnioprogimnazija,6228783407802273729,8,200,left]Gruodžio 15 d. 4a ir 4c klasių mokiniai ir mokytojos išvyko į jaukią Striukų sodybą (Anykščių rajone) dalyvauti edukacinėje pamokoje – „Prie balto Kūčių stalo“. Sodyboje mus pasitiko akordeonu grojantis Kalėdų senelis, kuris visus pakvietė lauke pažaisti lietuvių liaudies žaidimus. Pašokę, sušilę ir prasimankštinę susėdome duonkepės sušildytoje gryčioje. Čia vaikai iš Kalėdų senelio išgirdo linksmų mįslių, kurias turėjo įminti. Vėliau mokiniai pagrojo dūdelėmis ir kanklėmis, padainavo.

Sodybos šeimininkė papasakojo apie Advento laikotarpį, Kūčių tradicijas, eglučių puošimą. Pasakodama apie tradicinius Kūčių patiekalus, valgių simboliką, šeimininkė dengė stalą, o vėliau pakvietė visus paragauti šventinių patiekalų.

Labiausiai visus pradžiugino pasakojimai apie senolių ateities spėjimus ir burtus. Liejome vašką ir spėjome apie savo ir draugų ateitį bei linkėjome vieni kitiems gražių ir sėkmingų metų.

[mudslide:picasa,0,antakalnioprogimnazija,6228783407802273729,400,center]

Mokytojos Irena Butkevičienė ir Nijolė Semionovienė