Kiek gramų mėsos per dieną tenka vienam Ganos gyventojui? Koks apverktinas yra beveik 80 % Malio gyventojų atlyginimas?

20151127_092935

Į tokius ir dar sunkesnius klausimus konkurse „Protų kovos“ atsakinėjo moksleiviai iš 62 Lietuvos mokyklų. Konkurso finalas vyko lapkričio 27 dieną Lietuvos vaikų ir jaunimo centre, Vilniuje. Dalyvauti šiame konkurse kviestos visos Lietuvos mokyklos bei gimnazijos. Jame dalyvavo ir mūsų progimnazijos mokinių komanda: Ieva Cijūnelytė, Dovydas Monkevičius, Rusnė Prialgauskaitė, Eglė Simanavičiūtė, Neila Masolaitė, Kristupas Paškevičius.

Vienos iš „Protų kovų“ žaidimo sumanytojos Jolantos Markevičienės teigimu, jaunimui būtina suteikti žinių apie tai, kaip gyvena žmonės tose pasaulio šalyse, kurios dar tik eina tvirtos valstybės sukūrimo kelią. Gal tada namų darbai savaitgaliui nebeatrodys pasaulio pabaiga.

Geriausiai pasirodę jaunuoliai iš Pabradės „Ryto“ gimnazijos bei Lietuvos sveikatos mokslų universiteto gimnazijos keliaus į Tartu mokslo centrą „AHHAA“

Sulaukęs didelio jaunimo susidomėjimo konkursus bei renginius panašiomis temomis Lietuvos vaikų ir jaunimo centras planuoja organizuoti ir kitąmet.

Parašė Danutė Šapalienė