20151114_parodaTradicinė liaudies kūryba supa mus nuo pat pirmųjų dienų. Ji padeda pažinti supantį pasaulį, lavina vaiko kalbą, klausą, vaizduotę, ugdo doros, grožio suvokimą. Lietuvos kaimo buityje karpiniai plačiai buvo paplitę daugiau kaip prieš 100 metų. Jais puošdavo langus, lentynas. Dabar karpiniai – lyg paveikslai, kuriais, atkeliavusiais į mūsų mokyklą iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių, galime šiuo metu gėrėtis.Šiais laikais vaikai ir jaunimas vis labiau pasineria į informacines technologijas. Lyg ir pasimiršta senosios tradicijos. Tačiau vaikams labai artimos liaudies dainos.Paskatinti vaikai jas mielai dainuoja. Mažiau stebime gamtą, nes gyvename mieste, esame labai užsiėmę… Todėl mūsų parodos tikslas – skatinti mokinius domėtis savo etnografinio regiono dainomis, unikalia gamta, puoselėti vaikų saviraišką, skatinti karpyti ir domėtis karpiniais.

Mokytoja Jurga Padūmytė Matuliauskienė