Gedimino štabasSpalio 7 d. ugdymo karjerai valandėlės metu su mokiniais diskutavome, kas yra Lietuvos kariuomenė, kario profesija, kodėl verta tapti kariu. Aptarėme karjeros galimybes,  kuo skiriasi nuolatinė privalomoji karo tarnyba nuo krašto apsaugos  savanorių pajėgų tarnybos, kur tai vyksta ir ko mokosi kariai, kokias specialybes galima įgyti tarnaujant.

Spalio 8 d. grupė aštuntokų  kariūnų kvietimu lankėsi Lietuvos Didžiojo Kunigaikščio Gedimino štabo batalione.  Mokinius lydėjo direktoriaus pavaduotoja ugdymui Neringa Čiukšienė ir spec. pedagogė Laura Šližienė. Apie patyrimus kalba patys mokiniai:

„Buvo jėga…. Man labai patiko. Šaudžiau iš ginklo, mokėmės rikiuočių, komandų, daug sužinojome apie karių gyvenimą, ginkluotę.  Dabar žinosiu, kokios kariškio pareigos. Matėme šauktinius, jie ruošėsi ceremonijai. Mielai eičiau į tokią ekskursiją ir kitais metais…“  Rugilė 8 c kl.

„Buvo labai įdomu. Viskas… Savo akimis pamatėme kariškių gyvenimą ir kasdienybę. Išmokome daug komandų, patys žygiavome, kaip per paradą…“  Kornelija 8 c kl.

„Labai patiko, skaniai pamaitino… Matėm tikrus ginklus, viduramžių ginklus bei šarvus, karinę techniką…  Matėm šauktinius ir savanorius… Daug pasakojo, daug mokė, daug išmokom…“ Mykolas 8 c kl.

„Išvyka į štabo batalioną man labai patiko: sužinojau labai daug įdomių dalykų, sužinojau, kaip reikia suprasti įvairias komandas, kaip žygiuoti. Kareiviai buvo labai malonūs ir draugiški. Jie pademonstravo įvairius ginklus, mokė, kaip jais naudotis. Karininkas įdomiai pasakojo apie kareivio profesiją, apie karinių pajėgų rūšis, aprangos skirtumus…“  Deividas 8 d kl.

„Labai ačiū už tokios įdomios išvykos organizavimą…“ Kotryna 8 a kl.

Mokytoja Jūratė Gadeikienė