vitražas

Gerbiami  mokinių tėveliai, mokytojai,

rodos, tebeskamba pirmojo šių mokslo metų skambučio aidas, o jau rugsėjis įpusėjo. Pirmosios savaitės atnešė daug džiaugsmo, daugelis mokinių jau atnešė sveikatos pažymas, beveik visi turi uniformas, dauguma mokinių nevėluoja į pamokas ir atsineša visas reikiamas priemones mokymuisi. Džiugu, kad mažai matyti progimnazijoje pavargusių ar liūdnų veidų, ir todėl mums atrodo, kad mūsų mokiniams gerai sekasi pradėti mokslo metus. Tikimės tokį tempą ir nuotaiką išlaikyti visus metus.

Mokyklos pagalbos specialistai šiomis dienomis stebėjo aplinką . Pasitarėme ir  apibendrinę savo pastebėjimus norime priminti mokiniams ir jų tėveliams, kad nereikėtų neštis į mokyklą labai brangių daiktų ir mobiliųjų telefonų. Jau buvo keletas atvejų, kai dingo telefonai   (visus  radome paliktus nesaugioje vietoje).  Labai gerai, kad atsirado, bet gali būti ir kitaip. Mokykloje neturime tokių saugos priemonių, kad galėtume rūpintis ir prisiimti atsakomybę  už asmeninius mokinių daiktus. Priminkite vaikams, kaip reikia saugoti savo daiktus. Visiškai netinka mokykloje važinėti riedučiais, paspirtukais ir panašiomis judėjimo priemonėmis. Nėra mokykloje įrengtos jų laikymo vietos, o užkrauti klasių erdves paspirtukais nenorime, nes tai sudaro papildomas grėsmes  mokiniams laisvai judėti pertraukų metu. Dviračius, paspirtukus bei kitas judrias priemones prašome Jūsų palikti kieme, prie stovų, prirakinant su saugiomis spynomis.

Kitą savaitę mokykloje prasidės pasiruošimas saugaus eismo akcijai, kuri vyks rugsėjo paskutinį  penktadienį ir spalio pirmą penktadienį. Akcijos metu priminsime mokiniams saugaus elgesio kelyje, gatvėje, aikštėse, transporto stotelėse, pėsčiųjų perėjose ir t.t. taisykles. Prašome visų suaugusių žmonių nuolat priminti vaikams, kaip svarbu pačiam elgtis saugiai, būti apdairiu gatvėje, mandagiu transporto priemonėse, nesikalbėti su nepažįstamais žmonėmis, atsakyti jiems mandagiai ir paprastai, bet tvirtai ir nesvyruojant, neimti jokių siūlomų žaislų, saldainių ar kitų daiktų.

Pasirūpinkite, kad vaikai turėtų indą vandeniui įsipilti. Oras gražus, daug laiko pertraukų metu vaikai leidžia žaisdami judrius žaidimus mokyklos aikštyne. Po tokios pertraukos, kad mokymasis būtų sėkmingas, reiktų  atsigerti švaraus, paprasto vandens. Priminkite, kad pažaidus lauke yra labai rekomenduojama nusiplauti rankas prieš pamoką (sąlygas turime: kiekvienoje erdvėje, kur vyksta pamokos, yra vandens čiaupai). Palaikyti gerus santykius su draugais taip pat reikia nemenkų pastangų.  Pasistengti, kad ne tik pats būtum saugus, bet galėtum ir kiek jaunesniems padėti, mokiniai gebės tik tada, kai mes tai pastebėsime ir palaikysime vaikų dorą elgesį.

Linkėdama geros sveikatos, malonaus pasikalbėjimo namuose, džiaugsmo mokymosi procese, įkvepiančių pokalbių su mokytojais ir laimingos vaikystės  siunčiu linkėjimus nuo mokyklos pagalbos specialistų.

Vilniaus Antakalnio progimnazijos Vaiko gerovės komisijos pirmininkė Neringa Čiukšienė

Tel. nr. 240 5814

Antakalnio g. 31, IV korpusas, 69 kabinetas

El. paštas – pavaduotoja@antakalnio.lt

„Skype“ – neringaite8.