2015-09-01Pasipuošusi margaspalviais žiedais plačiu taku į Antakalnio progimnaziją  atskubėjo Rugsėjo pirmoji.  Diena, kada vėl prasideda kelionė po paslaptingą Žinių šalį. Šioje kelionėje visų mūsų bendras tikslas yra ne tik ugdyti žmones, gebančius ieškoti ir atrasti, kurti ir sukurti, gerbti ir mylėti, bet ir mokyti juos draugiškumo, gerumo, jautrumo ir pagarbos.

Mūsų mokykloje Rugsėjo pirmosios šventė prasidėjo susikaupimu dalyvaujant šv. Mišiose Šv. Jono kongregacijos Vilniaus vienuolyne. Kai visa mokyklos bendruomenė, mokinių tėvai ir svečiai susirinko mokyklos kieme, direktoriaus pavaduotoja Neringa Čiukšienė pakvietė pirmokus, kurie kupini nerimo, stipriai įsikibę į aštuntokų rankas žengė į mokyklos kiemelį, nors šalia buvo jų pirmoji mokytoja, o netoliese juos stebėjo tėvų nerimastingos akys. Visiems sugiedojus Tautišką giesmę mokyklos direktorius Tomas Jankūnas bei mokyklos svečiai pasveikino susirinkusiuosius su Mokslo ir žinių diena, palinkėjo mokiniams gerų mokslo metų, mokytojams – stiprybės, tėveliams – kantrybės auklėjant vaikus. Galiausiai, po įkvepiančios dainos, šokių, linksmo žaidimo, kurį organizavo mokyklos savanoriai, sugiedoję mokyklos himną, mokiniai atsisveikino su vasara paleidę ryškiaspalvius balionus į vaiskų dangų. Aidint  muzikai, skambant linkėjimams visų klasių mokiniai su auklėtojais rinkosi į klasės valandėlę Bendrystės metai, kur su draugais, auklėtojais buvo dalijamasi įspūdžiais.

Ši Rugsėjo 1-oji padovanojo ne tik gražią šventę, bet ir puikią nuotaiką bei pavydėtiną orą.

Prieš akis nauji mokslo metai –  turiningi, kupini veiklos. Linkime visiems sėkmingų naujų mokslo metų, ryžto mokytis ir mokyti kitus, gero ir prasmingo bendravimo, tikimės, kad mokyklos gyvenimas teiks džiaugsmo ne tik jos bendruomenės nariams, bei ir šalia esantiems žmonėms.