gelb ratasŠilta vasara ir mėlyni Trakų ežerai kviečia atostogautojus ir poilsiautojus. Pabaigus mokslo metams grupelė mokinių išvyko į keturių dienų mokyklinę stovyklą „Džiaukimės drauge” Trakuose. Stovyklą organizavo Antakalnio progimnazijos technologijų mokytojas Egidijus Lukaševičius  ir LJKS (Lietuvos Jaunųjų krikščionių sąjungos) vadovas Algirdas Čiukšys. Mokiniai ir keli mokytojai apsistojo Trakų parapijos namuose, kuriuos prieš įsikurdami paremontavo ir aptvarkė, tad parapija tikrai nenukentėjo nuo jaunųjų stovyklautojų. Ant pievelės „išdygo“ katamaranas, kurį atsivežė technologijų mokytojas Egidijus. Vaikai išmoko katamaraną sudėti ir išardyti, o naktį saugojo lyg savo akį. Stovyklautojai  ne tik plaukiojo katamaranu, maudėsi ežeruose, bet ir aplankė Trakų pilį, mokėsi piešti mandalas, gamino šokoladą, kūrė eiles ir klausėsi poeto Juliaus Žėko dambrelio grojimo. Paskutinę dieną pažintiniais tikslais visi lankėsi bažnyčioje: poetas Julius Žėkas rodė paveikslus ir pasakojo apie šventuosius, jų vardus. Vaikai sužinojo, koks šventasis ką globoja, kaip atskirti šventąjį, kokį simbolį jis turi rankoje.

Paskutinį vakarą iš verslininko Vilando Navicko gavome kvietimą aplankyti netoli Trakų esančią jo sodybą, kurioje buvo įsikūrusi sporto ir išlikimo improvizacijos vaikų stovykla  „Kitaip”. Tad visi pasiėmę gitaras išvykome į užmiestį Prie laužo valgėme plovą, o vasaros terasoje surengėme bendrą abiejų stovyklų koncertą. Sodybos šeimininkas tam vakarui atvežė baltą ir dailų it gulbė pianiną.Skambėjo Vytauto Kernagio dainos, kiti populiarūs šlageriai. Norinčių lipti ant scenos bei improvizuoti nepritrūko, ypač kai prie  pianino atsistojo maestro Algirdas Čiukšys, kuris yra ne tik muzikantas, bet ir Vilniaus GOSPEL festivalio organizatorius.
Vaikams labai patiko ši stovykla. Namo išvažiavo su labai gerais įspūdžiais, o mes, mokytojai, sulaukėme tėvelių padėkų.

Stovykloje atskirose programose talkino šie mokytojai: Jurgita Padūmytė –  Matuliauskienė, Tadeuš Ramanovski, Edita Dalia Rakauskaitė, Vilma Ramutė Zokienė, Ivona Antonevič. Ačiū jiems.

Parašė Egidijus Lukaševičius