Vilniaus Antakalnio progimnazija

Vilniaus Antakalnio progimnazija - Mes augame kaip vieninga, kūrybinga, iniciatyvi, tolerantiška, atvira dialogui ir pokyčiams, skatinanti atsiskleisti bendruomenė

Patyčios tarp vaikų keliasi į socialinius tinklus

vaikulinijaNet 76 proc. 9-16 metų Lietuvos vaikų turi savo asmeninį profilį socialinių tinklų svetainėse. Šis skaičius kur kas didesnis už Europos vidurkį – profilius turi 59 proc. vaikų (tarptautinio tyrimo „EU Kids Online“ 2012 m. duomenys). Apklausų rezultatai rodo, jog mūsų šalies vaikams stinga žinių apie internete tykančius pavojus, todėl jie, nieko nenutuokdami, atskleidžia savo asmeninę informaciją. Daugiau nei trečdalis apklaustųjų teigia, kad savo profilyje skelbia tokius duomenis, kaip telefono numeris ar namų adresas, o 26 proc. prisipažįsta, kad visa jų skelbiama informacija yra prieinama viešai. Tai sudaro sąlygas piktavaliams laisvai disponuoti į socialinius tinklus įkeltomis nuotraukomis ar kita informacija bei ją panaudoti patyčioms. Skaityti toliau

Priedai:

Nuo šiol mėnesio renginiai mūsų svetainės kalendoriuje

Nuo šiol mėnesio renginiai mūsų interneto svetainės kalendoriuje

Norite žinoti kokie renginiai vyksta mūsų mokykloje? Dabar tai galite padaryti ne tik pasirinkę naujienų kategoriją „Renginių planai“, bet ir apsilankę mūsų svetainėje ​paskelbtame „GOOGLE“ kalendoriuje.

• ​​Nuspaudę „Mėnuo“, „Savaitė“ ar „Darbotvarkė“ kortelės nuorodą (pažymėta raudonai) matysite atitinkamus renginius  vyksiančius tą mėnesį, tą savaitę ar tą dieną:

1

• Nuspaudę prie „darbotvarkės“ pasirinkimo mygtuką  galite pasirinkti kokius kalendorius su renginiais norite matyti (pažymėta raudonai): ar mokiniams, ar tėvams, ar mokytojams, ar visai bendruomenei ir pan.:

2

• Kalendoriuje taip pat galite matyti Vilniaus orus, metų dienos skaičių, savaitės numerį, mėnulio fazes bei mūsų šalies šventes (pažymėta raudonai):

3

Sėkmingo naudojimo bei žinojimo! Jūs visada galite pasiūlyti mums renginių!

Rašykite – direktorius@antakalnio.lt.

Progimnazijos administracija

Priedai:

„Lietuvos tėvų forumas“ Progimnazijos tėvams, mokytojas ir mokiniams pasiūlė steigti saviugdos klubą

2013-11-07 18.09.082013 m. lapkričio 7 d. susirinkę per 30 Vilniaus Antakalnio progimnazijos bendruomenės narių sutarė, kad šiandiena esant globaliems iššūkiams (nykstančios dvasinės vertybės, vartotojiškumas, ekologinė katastrofa, jaustis laisvu bei būti atsakingu, manipuliacija, informacijos gausa, švietimas, technologijos ir pan.) tėvai bei mokytojai privalo bendradarbiauti siekiant padėti mokytojams išmokyti mokinius mokytis, o tėvams padėti vaikus auginti garbingais bei kūrybiškais. Tėvų ir Mokyklos bendrystėje vaiko ugdymassėkmingesnis! Todėl „Lietuvos tėvų forumo“ lektorė Rolanda Šliažienė progimnazijos tėvams pasiūlė „TĖVŲ SAVIUGDOS KLUBO“ idėją, kurią vykdyti panoro apie 5 progimnazijos bendruomenės nariai.

Skaityti toliau

Tarpmokyklinis tolerancijos projektas „Draugystės sparnai“ Vilniaus „Santaros“ vidurinėje mokykloje

Lapkričio 6 d. ir vėl susitikome su projekto „Draugystės sparnai“ dalyviais. Šįkart svečiavomės Vilniaus „Santaros“  vidurinėje  mokykloje.  Mus pasitiko mokiniai ir palydėjo į aktų salę.  Ir pati mokykla, ir aktų salė mums pasirodė labai erdvios ir gražios. Netrukus sulaukėme mokinių grupės iš J. I. Kraševskio vidurinės mokyklos. Kadangi jau buvo pietų metas, todėl pirmiausiai nuėjome į valgyklą papietauti ir išgerti šiltos arbatos.  Grįžus į  aktų salę, prasidėjo „Kūrybinių dirbtuvių“ užsiėmimas:  pasiskirstėme į grupeles ir pradėjome gaminti   „Tolerancijos gėlių“ plakatus. Reikėjo  pagaminti plakatus naudojant Lenkijos, Rusijos ir Lietuvos vėliavų spalvas.  Pamažu įsidrąsinome ir  smagiai, su gera nuotaika ir bendraudami  atlikome darbą: vieni karpėme,  kiti  klijavome įvairiaspalvius gėlių žiedelius. Atlikus  šį darbą, prasidėjo bendravimo mokymai. Mokymus organizavo „Santaros“  mokyklos psichologė Raimonda ir mūsų progimnazijos vedėja Rasa.  Labai patiko dirbti komandoje, bendrauti su kitų mokyklų mokiniais ir, žinoma, žaisti bendravimo žaidimus. Tos valandos prabėgo taip greitai, kad net nepastebėjome! Tikrai buvo smagu su visais vėl susitikti  ir smagiai bei įdomiai praleisti laiką.

Parašė 8a klasės mokinės Simona Grigaliūnaitė ir Gabrielė Tylenytė

Savaitgalį Progimnazijoje įvyko avarija – dėl šalto vandens žarnelės trūkimo užlieti keli Antakalnio g. 33 esantys kabinetai

Savaitgalį, pradinukų korpuse  (Antakalnio g. 33)  budėjęs sargas, išgirdęs neįprastą triukšmą, pastebėjo, kad pirmame aukšte liejasi vanduo. Tuoj pat nustatyta, kad vanduo bėga iš antro aukšto 18 kabineto, kur trūko maišytuvo šalto vandens žarnelė, esanti po kriaukle. Kadangi nelaimė atsitiko savaitgalį, ji pastebėta ne iš karto – budėtojui tikrinant patalpas. Deja, vanduo smarkiai užliejo antro aukšto 18-ą bei pirmo aukšto 9-ą ir 10-ą kabinetus. 18-e ir 9-e kabinete išbrinko baldai, palikti vaikų, mokytojos bei mokyklos daiktai – turtas. 10 kabinete pavyko išgelbėti dalį instrumentų, tačiau keletą jų vanduo spėjo apgadinti. Šiuo metu kabinetai vis dar džiovinami, jaučiamas drėgmės kvapas. Situacija nagrinėjama, ieškoma sprendimų, priemonių kaip elgtis, kad situacija nepasikartotų. Svarstoma galimybė kreiptis į Savivaldybę ar kitas institucijas dėl finansinės pagalbos.  Situacija bus aptarta artimiausiame Progimnazijos tarybos posėdyje.

Skaityti toliau